Bezpečnostní pásy

Jízda bez pásů a nohy nahoře? Ne vždy to dopadne takhle vtipně!

Jízda bez pásů a nohy nahoře? Ne vždy to dopadne takhle vtipně!
Zdroj: YouTube / ViralHog

Vtipnou past na svého kamaráda nachystal mladý řidič z Blumenau v brazilské Santa Catarině. Využil toho, že si jeho spolujezdec užíval příliš velkou pohodu, a poslal ho do hodně nelichotivé pozice. Podobné vtípky ale rozhodně nedoporučujeme, nemusí totiž skončit smíchem, ale vážným zraněním.

“Viděl jsem tenhle vtípek na internetu, tak jsem to zkusil na kamaráda,“ popisuje video jeho autor. Povedlo se: Řidič dupl na brzdu a jeho nepřipoutaný spolujezdec skončil pod palubní deskou. Vzhledem k tomu, že měl před tím nohy nahoře, sjel zadkem ze sedačky a zůstal na chvíli uvězněný ve směšné pozici.

Může to vypadat jako vtipný způsob, jak někoho upozornit, aby se na místě spolujezdce poutal. A taky aby nedával nohy na palubní desku. Jenže podobná pohodička může skončit tragicky.

Mnohdy vede k těžkým zraněním, tak jako v tomhle případě:

Související obsah

Špatně sedící spolujezdce může při srážce zranit airbag, můžou se zaklínit v hrůzných polohách, pokud jsou špatně připoutaní, můžou při prudkém brždění proklouznout pod pásem. Pak dochází k přetržení vazů, zlomeninám i poranění páteře.

Související obsah

Podobné srandičky si tak radši odpusťte. Stejně jako natáčení telefonem ve chvíli, kdy zrovna máte držet volant...

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události