Domácí

Češi nakupují ojetá auta jako diví. Vozy berou i na úvěr

Mezi Čechy stoupá zájem o ojetá auta. Loni se jich prodalo na 765 tisíc. To je zhruba o patnáct tisíc víc než v roce 2017. A letos to podle odborníků bude ještě víc. Mezi motoristy stoupá i počet těch, kteří si na ojeté auto vezmou úvěr. Berou ho jako dobrou investici.

Češi jsou po ojetinách jako diví. "My jsme v České republice prodali loni rekordních padesát tisíc automobilů. Auto se u nás ohřeje ani ne padesát dní," uvádí provozní ředitel AAA Auto Petr Vaněček.

Oproti předchozím rokům se změnil způsob financování ojetých vozů. Lidé si raději vezmou úvěr a koupí si dražší a lepší auto. Lidé, kteří si od začátku roku pořídili auto na úvěr, za něj průměrně zaplatili přes 265 tisíc korun.

To je oproti roku 2014 nárůst o 43 procent. Lidé před pěti lety vůz na splátky stál necelých 180 tisíc. "Čím je auto mladší a v lepším stavu, tím víc průměrně roste zájem o financování," upřesňuje Vaněček.
 

Související obsah

"V současné době zájem o ojeté vozy stoupá a zhruba šestnáct procent vozů je prodávaných na úvěr," říká Pavel Vlach, vedoucí prodeje ojetých vozů ŠKODA Plus. Lidé se oproti předchozím rokům do ojetin nebojí investovat. "Zabýváme se prodejem luxusním vozidel, o ty je v poslední době větší zájem než o nová vozidla," potvrzuje Jaroslav Vitek, jednatel SilverCars.

Klára Pospíšilová/mj
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události