Sanitka

Sanitka vezla ženu na sál, učitelka s dětmi jí vběhla pod kola!

Hazard s životy dětí, jaký nemá podle záchranářů obdoby, předvedla jedna učitelka v centru Pardubic. Těsně před houkající sanitkou nechala přebíhat přes silnici více než dvacet malých dětí. Vůz přitom spěchal s pacientem na operaci. Aby řidič děti nesrazil, musel úplně zastavit.

Situace se ze začátku vyvíjela dobře, sanitce řidiči příkladně uhýbali ke straně. Do nemocnice to už byl jen kousek. "Vezli jsme těhotnou pacientku, která mířila přímo na porodní sál," uvedl záchranář Aleš Malý.

Kritickou situaci zachytila kamera. Všechna auta stála, záchranáři tak měli volnou cestu. Jenže pedagožka se najednou rozešla a vběhla s dětmi sanitce pod kola. "Bohužel s tak nezodpovědným chováním pedagoga jsme se ještě nesetkali," dodal Malý.

"Sanitní vůz jel se zapnutým výstražným a zvukovým zařízením, byl slyšet na desítky metrů daleko," ujistil záchranář. "Z našeho pohledu se jednoznačně jedná o porušení pravidel provozu na pozemních komunikacích," doplnila policejní mluvčí Markéta Janovská.

Pedagožka byla s deseti dětmi už na druhé straně vozovky. Dalších patnáct školáků ale zůstalo za jejími zády a žena je neměla šanci ohlídat. Vyděšená mládež běžela překotně přes přechod. Sanitka proto musela úplně zastavit a všechny děti pustit.

Související obsah

Houkající záchranářský vůz má podle policie přednost i před lidmi, kteří jsou na přechodu. Bylo štěstí, že se jeho řidič zrovna prodíral kolonou a nejel příliš rychle. Podle policie se žena dopustila přestupku a za to by jí hrozila dvoutisícová pokuta.

Vedení dětí přes přechod má přitom podle policie jasná pravidla. "Vedoucí organizované skupiny by měl zastavovat vozidla bezpečně, čili vztyčenou paží nebo zastavovacím terčem," popsal dopravní policista Pavel Hajdů.

Petr Brzek/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události