Honda

Tohle je nejrychlejší sekačka světa. Na dráze pokořila světový rekord!

Tohle je nejrychlejší sekačka světa. Na dráze pokořila světový rekord!
Zdroj: Honda / YouTube

Honda sestrojila sekačku Mean Mower V2, aby s ní překonával rekordy. A jeden už má v kapse. Šílený zahradní stroj se zapsal do Guinnesovy knihy rekordů jako sekačka s nejrychlejší akcelerací.

Honda Mean Mower je rychlejší než kdy jindy. Tohle je důkaz. Sekačka stojí na startu a po odmávnutí se s neskutečným zvukem řítí vpřed. Rekord zní: Z nuly na 100 mil v hodině za 6,285 sekundy.

Video zachycuje oba oficiální pokusy o zápis do knihy rekordů. Při tom prvním se dostala na 100 mil v hodně za 6,43 vteřiny. Když bychom to chtěli v kilometrech - rychlosti 100 km/h dosáhla za 3,5 vteřiny!!

A ve druhém pokusu byla ještě rychlejší. Sto mil v hodině za 6,12 vteřiny, 100 kilometrů v hodině někde kolem 3,2 vteřiny.

Jako rekord je zapsán průměr z obou kol.

Sekačku Mean Mower V2 pohání čtyřválcový litrový motor ze sportovní motorky Honda CBR Fireblade (CBR1000RR). Ten má výkon 142 kW (190 koní). Nejsilnější stroj z rodiny supersportovních biků CBR s ním dosahuje maximální rychlosti 299 km/h a dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za 3.3 vteřiny. Takže sekačka ho minimálně vyrovnala.

Honda plánuje ještě další rekord: chce se s tímhle strojem dostat na rychlost 240 km/h. Tím by si definitivně vzala zpět titul nejrychlejší sekačky světa. Postarat se o to má profesionální závodnice Jess Hawkins za volantem.

Podle pravidel pro oficiální zápis rekordů musí i nejrychlejší sekačka pořád umět sekat trávu. Pod superrychlým strojem se tak točí padesát ostrých karbonových čepelí.

Související obsah

Japonská značka už kdysi rekord pro nejrychlejší sekačku držela. V Guinnessově knize byla zapsána první verze modelu Mean Mower. Před pěti lety dosáhla na dráze průměrné rychlosti těsně pod 190 km/h, maximálky dokonce 209 km/h.

Jenže pak se objevil speciální stroj Viking - STIHL poháněný mohutným americkým osmiválcem z corvetty, který zvládl skoro 216 km/h, a Honda o titul přišla.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události