Auto

Mladíkovi se zalíbilo auto na šrotišti. Ujížděl s ním i po kolejích

Bezpečnostní kamery ve Slatiňanech na Chrudimsku zachytily zběsilou jízdu jednoho mladíka, který ujížděl kradeným vozem po železničních kolejích. Vyhlídnul si ho ve sběrných surovinách. Po desítkách metrů se chtěl vrátit na silnici, ale málem uvíznul na přejezdu.

Každou hodinu po této trati ve Slatinanech jede vlak. Mladík se zázračně trefil do okamžiku, kdy byla trať zcela volná. Z kolejí chtěl sjet dřív, ale kola přes kolejnice nechtěla přeskočit. Pak zkoušel vyjet na silnici přes přejezd. Ani to se málem nepovedlo.

Příběh se začal psát v sobotu dopoledne. Mladík se svými dvěma kamarády vnikl do areálu sběrných surovin a nejdřív všechny zajímal autobus. Nastartovat nakonec šel úplně jiný vůz - mnohem menší.

"Šlo o vozidlo určené k likvidaci," prozradila pro TV Nova mluvčí chrudimských policistů Eva Maturová.

Po betonovém dvorečku driftovali, zkoušeli zpátečku i prudké starty. Jednou nabourali a pak společně zmizeli, zatím ještě bez auta.

Související obsah

"Osmnáctiletý mladík se do areálu vrátil sám, v brzkých ranních hodinách ze soboty na neděli," prozradila Maturová. Pak stačilo jen odsunout kovový plot.

Jediná volná cesta vedla po kolejích. Na vlastní vůz muž neměl, a tak ukradl tenhle. Než z areálu vyjel, před autem mu ještě přeběhla černá kočka. Pokud věří na pověry, mohl brzy čekat nepříjemnosti. Ostatně ty přišly o den později.

Související obsah

"Mladíka překvapili policisté společně se zaměstnancem sběrného dvora ve chvíli, kdy se chlubil svému kamarádovi," dodala policejní mluvčí.

A smůla pokračuje. Policisté už muže začali stíhat a teď mu hrozí až dva roky vězení.

vbo, Petr Brzek, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události