D1

Ministr chce krotit kolony na D1. Řidiči by v nich dostali vodu zdarma

Dálnici D1 v létě čekají opravy, jaké tato klíčová dopravní tepna ještě nezažila. Stavět se má na zhruba 60 kilometrech. V úmorných vedrech tak na řidiče čekají kilometry pomalého popojíždění nebo hodiny strávené v kolonách. Ministr dopravy slibuje, že jim případné čekání zpříjemní - třeba rozvozem vody.

Hodiny v kolonách na dálnici. Stres, horko, velké komplikace hlavně pro rodiny s dětmi. Tak právě na to má ministr dopravy recept.

"Chceme výrazně komunikovat prostřednictvím rádií a informačních tabulí, aby, když někde zastaví, věděli, jak dlouho budou čekat," prozradil v pátek ministr dopravy Vladimír Kremlík.

Ministr dopravy také plánuje rozvážet řidičům stojícím v kolonách vodu na motorkách. "Stejně jako v zimě by měl být v dispozici čas, tak v létě by to měla být voda. Hledáme cesty, jakým způsobem toto zabezpečit," dodal Kremlík.

Odborník na dopravu z Ústředního automotoklubu Igor Sirota nápad chválí. Upozorňuje ale, že na tohle by měli motoristé myslet také sami. "Měli by si vzít zásobu vody, jídla, případně hraní pro děti," radí Sirota.

Související obsah

Podle dopravních expertů nás na D1 čeká v létě peklo. Zhruba třetina hlavní tuzemské tepny má být rozkopaná. Opravovat se bude celkem sedm úseků.

"ŘSD se hlavně soustředí na to, aby kritické situace zvládalo co nejrychleji. Například, že rozebereme svodidla a pustíme uvězněné řidiče do protisměru," slibuje mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl.

Kdo bude na motorkách vodu rozvážet, ministr nechtěl prozradit. Prý se to stále ještě řeší.

vbo, Simona Šimková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události