Aston Martin

Nový vůz pro Jamese Bonda! Extrémní raketa za 45 milionů

Nový vůz pro Jamese Bonda! Extrémní raketa za 45 milionů
Zdroj: Aston Martin

Natáčení je v plném proudu - příští rok přijde do kin v pořadí už 25. bondovka. Agenta 007 ztvární opět Daniel Craig (51) a opět se projede v luxusních vozech. Nejnovějším kouskem je úžasný Aston Martin Valhalla.

Film ani ještě nemá oficiální název. Ale už se čile spekuluje o ději i o tom, co bude James Bond v 25. pokračování ságy řídit.

Záběry z nedávného natáčení v Norsku prozradily, že se v novém filmu kromě ikonického Aston Martin DB5 objeví i další legenda V8 Vantage. V bondovce Dech života ji před dvaatřiceti lety řídil Timothy Dalton, vůz měl neprůstřelná okna, lasery ve středech kol, samonaváděcí tepelné střely, hřeby v pneumatikách, raketový motor či vysouvací lyžiny. Teď se v něm podle všeho sveze i Daniel Craig.

Na fotkách z předchozích natáčecích dnů na Jamajce byl zase Agent 007 přistižen za volantem klasického obouchaného Land Roveru. Podle spekulací si Bond na začátku filmu užívá zasloužený “důchod” v Karibiku a ve výslužbě jezdí právě v nezdolném teréňáku.

Další “zaručené” zprávy přisoudily Bondovi elektromobil Aston Martin RapidE za čtvrt milionu liber (7,5 milionu korun).

Související obsah

To nejlepší ale nakonec! Nejlepší károu Agenta 007 nebude ani RapidE, ani Aston Martin DB10 z předchozího filmu Spectre, ale nádherný luxusní sporťák Valhalla.

Vůz s šestiválcovým motorem uprostřed bude menším sourozencem chystaného hypersportu Valkyria. Má mít zrychlení z nuly na 100 km/h za tři vteřiny, rychlost až 320 km/h. Má mít hybridní pohon, takže spalovací jednotku posílí ještě elektromotor.

Související obsah

Britská automobilka Aston Marin vyrobí ve spolupráci s Red Bull Advanced Technologies a Red Bull Racing 500 kusů, takže poněkud movitější nadšenci si budou moci pořídit vůz jako Bond. Cena každého auta by se měla pohybovat kolem 1,7 milionu eur (téměř 45 milionů korun).

Související obsah

Název je odvozen od skandinávských legend, ve kterých Valhalla symbolizuje síň padlých bojovníků ovládanou bohem Odinem.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události