Výtluky

Místní obkreslili všechny výtluky v silnici. Rázem je strakatá

K neobvyklé formě tichého protestu se rozhodli lidé z Krásné Lípy na Sokolovsku. Chtěli upozornit na katastrofální stav místní silnice, a tak vyznačili reflexními barvami na 1200metrovém úseku téměř dva tisíce výtluků. Podle nich jim děravá silnice ničí auta.

Šesti kamarádům z Krásné Lípy došla trpělivost. Výsledkem jsou reflexními barvami posprejované výtluky a rozpadající se krajnice.

"Pravidelně jezdíte do práce a to auto trpí. Nelíbí se mi to a nejsem sám. Tak proto jsme to udělali," popsal jeden z tiše protestujících Ludvík Rauscher. "Abychom ukázali, že to takhle už dál nejde, že s tím něco musí dělat," doplnil další, Stanislav Masák.

Mezi řidiči mají protestující sprejeři velké sympatizanty. "Strakatá" silnice začíná na křižovatce v Šindelové, pokračuje do Krásné Lípy. Hned na začátku jsou nakresleny tři velké oranžové vykřičníky. To aby si lidé tady na silnici dávali pozor na ta nejnebezpečnější místa.

Související obsah

Správcem poškozené komunikace jsou krajští silničáři. Silnici mají přímo před nosem, stojí tu jejich stanoviště. "Já ty lidi chápu. Je to určitá forma protestu proti neopraveným silnicím. Nicméně opravujeme podle plánu. Nemůžeme být v jednu dobu na všech místech a silnici hned opravíme, jakmile tam dojede naše četa," sdělil náměstek hejtmanky Martin Hurajčík.

"Ve věci nespatřujeme spáchání protiprávního jednání. Jde o upozornění pro další řidiče na již poškozenou komunikaci," uvedla policejní mluvčí Kateřina Krejčí. Podle policistů by ale měla veřejnost volit jiné druhy protestů. Pokud by správcům komunikací někdo způsobil škodu, hrozila by mu pokuta.

František Nyklas/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události