James Bond

Střílí, mění značky, hází hřebíky. Bondův Aston Martin je na prodej!

Auto nejslavnějšího agenta je na prodej. Aston Martin DB5, který se objevil ve dvou filmech s Jamesem Bondem, nabídnou na aukci v New Yorku. Cena může podle odhadů přesáhnout 100 milionů korun.

Agent s povolením zabíjet se v naleštěném Astonu Martin proháněl ve snímcích Goldfinger a Thunderball. Luxusní vůz z šedesátých let teď hledá nového majitele a jako správné auto tajného agenta samozřejmě nabízí spoustu jedinečných vylepšení.

"Auto je vybavené kulomety s ráží 30 milimetrů, je zde i diváky oblíbené vystřelovací sedadlo, systém k nastražení hřebíků nebo měnící se poznávací značky. Všeho všudy má 13 různých vylepšení. Pro filmy byla vytvořena čtyři auta - tři z nich se dochovala. Tohle jediné má ale plně funkční výbavu," prozradil odborník na automobily aukční síně Sotheby's Barney Ruprecht.

Související obsah

Během jízdy se tak můžete pohybovat s poznávací značkou Velké Británie, Francie nebo Švýcarska. V případě nebezpečí zase můžete nepříteli na jeho autě zničit gumy pomocí speciálního ostří ukrytého v kolech auta. Takové unikátní vychytávky ale rozhodně nejsou zdarma:

Standardní DB5 v podobném stavu stojí přibližně 20 milionů korun. Ale vzhledem k hodnotě značky James Bond aukční síň očekává, že se prodávaný vůz vydraží za 80 až 120 milionů korun

Související obsah

A tak, pokud se chcete doopravdy stát agentem 007, neměli byste váhat. Jedinečný sporťák bude v aukci už v polovině srpna.

vbo, Kateřina Vodvářková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události