Požár

Žena nabrala benzín do dieselu, chybu chtěla napravit vysavačem!

Žena nabrala benzín do dieselu, chybu chtěla napravit vysavačem!
Zdroj: Polizei Westhessen

Takové chyba se může stát každému. Žena přijela k čerpací stanici s naftovým autem, ale do nádrže natankovala benzín. Omyl si uvědomila včas, jenomže místo toho, aby zavolala asistenci nebo odtahovku, chtěla chybu napravit sama. To se jí však vůbec nepovedlo.

Pětapadesátiletá Němka dorazila na pumpu v Eschbornu poblíž Frankfurtu nad Mohanem v dieselovém Volkswagenu Passat. Do auta však nabrala bezolovnatý benzín.

V takové chvíli není radno auto startovat a odjíždět. Když se benzín dostane do palivové soustavy nebo až do dieselového motoru, je zle - vůz začne ztrácet výkon a dost pravděpodobně zůstane viset někde na cestě. Pak je nutné ho odtáhnout do servisu a nechat vyměnit palivový filtr a hlavně vyčistit celý systém. Oprava a odtah odsají z peněženky pěkných pár tisícovek. Navíc může dojít k poškození některých součástek.

Žena si ale chybu uvědomila včas a správně nechala zapalování vypnuté. Další kroky už se jí ale nevydařily.

Související obsah

Měla spíš zavolat asistenční službu, která by zvládla nesprávné palivo na místě profesionálně vypustit nebo vypumpovat.

Řidička si však myslela, že to zvládne sama. S pomocí zaměstnance čerpací stanice odtlačila volkswagen k vysavači. Vzala hadici a vysavačem se pokusila benzín z nádrže vysát.

Palivo ale vzplálo a během pár vteřin byl v plamenech celý vůz i vysavač.

Po zásahu hasičů nebyl na auto moc veselý pohled:

Policie vyčíslila vzniklou škodu předběžně na 30.000 eur, v přepočtu zhruba 780.000 korun.

Související obsah

Řidičce ani zaměstnancům stanice se naštěstí nic vážného nestalo. Dvacetiletý pracovník utrpěl pouze drobná poranění rukou, která nevyžadovala hospitalizaci.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události