řidiči

Za kolony mohou kamiony, řidiči schválně blokují osobáky, zuří ŘSD

Názorovou přestřelku mezi řidiči osobáků a kamionů způsobilo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) svým příspěvkem na sociální síti. K snímkům z kamer na D1 připojilo jednoduchý vzkaz: Takto vznikají kolony.

Snímky, které ŘSD umístilo na Facebook, ukazují situaci v omezení na opravovaném úseku dálnice D1. Je na nich vidět kamion, který vyčnívá z přeplněného pravého pruhu a úmyslně tak blokuje i ten levý, kde se okamžitě také vytváří kolona.

“Tato dopravní komplikace, která se často objevuje v dopravním omezení u Velkého Meziříčí, vzniká především díky úmyslnému blokování jedinců za volanty kamionů,” připsalo k fotkám ŘSD.

A spustilo přestřelku. “Kamioňáci velmi rádi blokují levý pruh. Například před zipem. Setkávám se s tím dost často,” píše jeden z řidičů osobního auta. Podle dalších jsou kamioňáci naštvaní, že musí čekat v pravém pruhu v koloně a proto občas blokují i ostatní.

Někteří šoféři kamionů připouštějí, že levý pruh v takových situacích blokují úmyslně. “Dělám to taky, rád a hrdě!!!” vzkázal jeden z profíků. Zároveň přidal vysvětlení, proč: “Až se naučí osobáci zipovat, tak přestanu. To by se mnozí divili, jak se to najednou pohne, když pár osobáků přibrzdíte. Když můžeme čekat my, tak budou i OA!!!”

Související obsah

Podobně tuhle “schválnost” vysvětlují i ostatní kamioňáci. Pomáhají si tak před zúžením do jednoho pruhu - na chvíli zablokují levý, aby se do zúžení nesjíždělo tolik aut a rozhýbal se i ten jejich. “Takže, naučte se zipovat, dojíždět až ke konci zúžení a k tomuhle nebude docházet. A naše zemička věřte nebo ne, není jediná kde takhle vždy kolegové si navzájem pomáhají aby se vůbec ostatní z pravého pruhu dostali. Jezdím 13 let po EU. A snad jediná země, kde to vše umí je Rakousko,” píše další profesionální řidič.

Kamioňákům se nelíbí ani to, že do levého pruhu se ve zúženém režimu “cpou” dodávky a velká SUV, která přesahují povolený rozměr 2,2 metru na šířku. I to je na snímku vidět. V takovém případě přitom v omezení skutečně nemají vlevo co dělat.

Šoféři kamionů si ale okamžitě vysloužili tvrdou kritiku za to, že si hrají na samozvané soudce. “To jste profesionální řidiči? Takoví jako vy nám slušným děláte jen ostudu. Vy jste dop….. policajti, nebo soudcové, abyste rozhodovali, kdo má jet, nebo nemá? Pokud vím, tak nejste, tak se na to laskavě vys…., potom na nás nemá každej nadávat…” pustil se tvrdě do vlastních řad jeden z řidičů kamionu.

A další nadávky přibývají. Příspěvek má už tři stovky komentářů, většinu hodně vzteklých.

Související obsah

ŘSD si rýplo i do policie. “Bohužel tato situace bývá bez asistence dopravní policie,” podotýká. A upozorňují na to i samotní řidiči, podle kterých na porušování pravidel v omezeních hlídky moc nedohlížejí. “Když je pak 80 řidičů ze 100 sobeckých, vznikají zbytečné problémy,” shrnuje celou situaci trefně další komentář.

A schytalo to samozřejmě i samotné Ředitelství silnic a dálnic. “Proč na fotce není vidět žádná stavební činnost??????!!!!!!!!!” zní jedna z poznámek. “Páč mají technologickou přestávku,” naskakuje okamžitá ironická odpověď.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu řidiči

Důležité Události