Citroën

Legendární "kachna" a vozy, které měnily historii. Citroën slaví 100 let!

Na 140 veteránů se sjede už tuto sobotu 7. září v pražských Letňanech u příležitosti 100. výročí založení značky Citroën. K vidění budou naprosté unikáty – kromě dvaceti legendárních "kachen", které proslavily především šílené jízdy sestry Klotyldy ve filmech o četnících ze Saint Tropez, se můžete přijít podívat i na další ikonické a sportovní vozy.

Akce je naprostým svátkem všech milovníků veteránů, historické vozy automobilky Citroën jsou totiž mezi nejčastěji sbíranými auty na světě. Jeden z modelů 2CV – takzvané "kachny" – jsme si přímo do areálu oslav přišli prohlédnout i my.


"Já jsem měl první 'kachnu', když mi bylo sedmnáct. Teď mám 2CV6 Dolly, což je limitovaná edice z roku 1986 se standardním šestistovkovým motorem. Po revoluci jsme s tímhle autem byli na všech světových srazech, které byly dostupné – nejdál asi ve Finsku, Itálii nebo tehdejší Jugoslávii," popsal svou zkušenost s "četnickým" automobilem sběratel Lubomír Hůla.


Kromě klasického 2CV budou k vidění i klenoty značky Citroën, které v Česku ještě nikdy předtím nebyly. "Mezi nejzajímavější kousky určitě budou patřit modely SM Opera Chapron nebo 2CV 4x4 Sahara. To jsou opravdu vozy, které se vyrobily ve velmi málo kusech," uvedla mluvčí Citroënu Šárka Kubíčková.

Související obsah


Na akci, která bude největší výstavou historických citroënů v České republice, se kromě krásných vozů můžete těšit na bohatý program pro celou rodinu. "Budou tu dvě party četníků ze Saint Tropez a měla by tady s nimi být i jedna jeptiška. Dál tu bude figurína Fantomase jako připomenutí účinkování našich vozů ve filmech," dodala Kubíčková s tím, že se událost koná paralelně se Dnem Letiště Letňany, a tak se návštěvníci mohou těšit i na leteckou show.

Související obsah

Na oslavy 100 let vás ve spolupráci s Citroënem zve TV Nova. Akce se koná 7. září od 10:00 do 18:00 v areálu mezi výstavištěm PVA EXPO a letištěm v pražských Letňanech. Vstup je zdarma. Více informací včetně detailního programu najdete ZDE.

nor, gwe, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události