Domácí

Dodávka na D1 blokovala uličku. Policista si pro řidiče došel pěšky

Policisté zveřejnili video, na kterém dlouhá kolona řidičů na D1 u Brna vzorně vytvořila záchranářskou uličku. Ne všichni se ale zachovali zodpovědně - řidič bílé dodávky se rozhodl využít uličku k vlastnímu průjezdu. Daleko ale nedojel a za svou drzost dostal od policie pokutu.

Záchranné složky pořád dokola apelují na řidiče, aby v případě nutnosti vytvořili záchranářskou uličku. Neustále se však setkávají s případy, kdy jim šoféři brání v průjezdu. Jeden takový museli řešit i o víkendu na dálnici D1.

"Opravovaný úsek D1 poblíž Brna přináší policistům mnohdy neskutečné zážitky," napsala policie na facebooku, kde sdílela i video ze zásahu. Na něm je vidět, jak se policejní motorka řítí záchranářskou uličkou, kterou vzorně vytvořila dlouhá kolona řidičů s výjimkou jednoho. 

Související obsah

Šofér bílé dodávky zneužil poctivosti ostatních a spokojeně uháněl záchranářskou uličkou. Dlouho si ale volný průjezd neužíval. Ve chvíli, kdy řidič zmerčil policisty, snažil se zařadit do jedné z postranních kolon, to mu však nevyšlo.

Policista na motocyklu ho objel a zaklepal mu na okénko. Dodávku řídil cizinec, kterého manévr stál pěkně draho. "Po odstavení mimo dálnici musel řidič sáhnout při řešení přestupku hluboko do kapsy," napsala policie.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události