Anketa

Nejlepší auto ke koupi? Mezi pěti evropskými finalisty je i Škoda Kamiq

Nejlepší auto ke koupi? Mezi pěti evropskými finalisty je i Škoda Kamiq
Zdroj: Škoda Auto

Best Buy Car of Europe je titul, který se každoročně uděluje nejlepšímu auto, které je aktuálně ke koupi na evropském trhu. Pro rok 2020 ho může získat i městské SUV Škoda Kamiq. Které vozy mu v pětici finalistů konkurují?

Organizace European AutoBest zveřejnila pětici kandidátů na titul Best Buy Car of Europe 2020. Utká se o něj nový Nissan Juke, Opel Corsa, Peugeot 208, Renault Clio a také letošní novinka mladoboleslavské automobilky Škoda Kamiq.

Sdružení AutoBest bylo založeno v roce 2000 a svá výroční ocenění uděluje od roku 2001. O titulu rozhoduje mezinárodní porota, kterou aktuálně tvoří dvě automobilové novinářky a 29 novinářů z 31 evropských zemí.

Ti si z celkem pěti finalistů vyberou po třech favoritech v celkem 13 různých kategoriích, mezi které patří například design exteriéru i interiéru, praktičnost, technologie, bezpečnost nebo šetrnost vůči životnímu prostředí. Kategorie mají různé počty bodů, které je možno maximálně udělit (od 100 do 500). Vítězem bude vůz, který nasbírá nejvíce z maximálně dosažitelných 2500 bodů. Škodovka v anketě uspěla v roce 2002, kdy titul Best Buy Car of Europe získala Fabia.

Související obsah

O letošním vítězi na konci listopadu rozhodnou závěrečné testy na bývalém okruhu pro závody Formule 1 Intercity Istanbul Park v Turecku. ”Letos jsme vybrali slavný okruh F1 poblíž Istanbulu. Uskutečníme zde ty nejlepší testy na trati i na silnici, a to s využitím zkušebního zařízení světové úrovně a vysoce kvalifikovaných odborníků,“ uvedl spoluzakladatel a předseda poroty AutoBest Ilia Seliktar.

Vítězný model bude vyhlášen po vyhodnocení testů a odevzdání hlasů v půlce prosince. Do té doby může nominovaná pětice aut používat logo European AutoBest 2020 Finalist.

”V rámci AutoBest pozorně sledujeme trendy v oboru a od evropských spotřebitelů se neustále učíme, co hledají při nákupu nových automobilů. Věříme, že pětice letošních finalistů je vyjádřením těchto trendů - od procesu elektrifikace až po nové možnosti financování,“ uvedl zakladatel a předseda organizace AutoBest Dan Vardie.

Související obsah

Posuzuje se všestrannost, hospodárnost ale i cena auta, dostupnost servisů a náhradních dílů. Tak, aby vítězný model co nejlépe splňoval požadavky většiny evropských zákazníků.

Sdružení současně s vyhlášením pětice finalistů rozdalo i další ceny:

Ocenění ManBest 2019, spojené s uvedením do Síně slávy nejlepších manažerů v rámci automobilového průmyslu získal generální ředitel společnosti Opel Michael Lohscheller. “Michael Lohscheller je prvním evropským generálním ředitelem Opelu, který tuto společnost úspěšně přivedl k ziskovosti po téměř dvou desetiletích ztrát,“ komentoval Dan Vardie.

Ocenění Company Best dostal čínský koncern Geely Auto Group, aktuálně nejrychleji rostoucí automobilová společnost na světě. Geely dnes vlastní například automobilky Volvo, Lotus nebo Lynk & Co a drží necelých 10 procent v německém koncernu Daimler AG.

Ocenění SportBest 2019 náleží legendě formule 1 Nikimu Laudovi, který zemřel letos v květnu ve věku 70 let. Je to poprvé v 19leté historii AutoBestu, kdy se porota rozhodla udělit cenu posmrtně.

Související obsah

Ocenění SafetyBest za bezpečnostní prvky porota udělila automobilce Jaguar Land Rover a jejím technologiím ClearSight Back View Mirror (digitální zpětná zrcátka s kamerou) a ClearSight Ground View (kamerou simulovaný pohled skrz “průhlednou” kapotu). “Revoluční technologie, které pomáhají zvyšovat úroveň bezpečnosti pro řidiče i cestující. Tato zásadní technická vylepšení poskytují jednoznačné výhody pro zákazníky,” vysvětluje cenu organizace AutoBest.

Vítěze kategorií EcoBest, DesignBest, TechnoBest a SmartBest sdružení vybere později. Devatenáctý galavečer s předáváním cen se bude konat 13. února 2020 v německé Mohuči.

Prohlédněte si pětici modelů, které se dostaly do finále:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události