Pojišťovna

Pro peníze ze sebe udělali hlupáky! Nejbizarnější pojistné události

Pro peníze ze sebe udělali hlupáky! Nejbizarnější pojistné události
Zdroj: Getty Images

Za zkoušku nic nedám. S tímto heslem se mnozí lidé snaží různými bizarními zdůvodněními obohatit na pojišťovnách. Výjimkou nejsou ani tyto případy spojené s motoristy a majiteli aut. Pojďte se podívat na úsměvné a někdy téměř neuvěřitelné případy pojistných událostí.

Za rok vyřídí české pojišťovny nepřeberné množství pojistných událostí. A ačkoliv je většina zcela v pořádku, najdou se mazaní jedinci, kteří zkouší různé možnosti, jak se dostat k penězům z pojistky. S takovými se potkává i Allianz, která zveřejnila ty nejbizarnější případy.


Jeden z těch spořivějších motoristů odhalil ve svém okolí čerpací stanici s velmi výhodnými cenami. Neváhal, a protože měl k ruce garáž, vytvořil si rozsáhnout zásobu levného benzínu, který tam skladoval v sudech.


"Ze sudů tekutinu velmi amatérsky přeléval do svého vozu. A protože mu byla zima, přitápěl si při tom elektrickým přímotopem. V rámci tohoto domácího tankování se mu bohužel někdy benzín rozlil na podlahu, a tak netrvalo dlouho a díky přímotopu mu shořela garáž i s autem. Alespoň, že si včasným úprkem zachránil holý život," popsal mluvčí pojišťovny Václav Bálek.

Související obsah


Pojišťovna se setkala i s vychytralou ženou, jejíž opilou matku bez domova srazilo auto. Žena za to chtěla deset milionů korun. "Jako důvod v požadavku na uplatnění nároku uvedla, že "matka už nyní nebude moci sportovat a politicky se angažovat“," uvedl Bálek.


Další řidička se po nehodě, kdy vyšlo najevo, že nemá povinné ručení, hájila před tučnou pokutou slovy: "Trpím depresemi, jejichž nedílnou součástí je také prokrastinace, a proto bylo v mém případě naprosto přirozené, že jsem sjednání povinného ručení neustále odkládala."

Související obsah


Nebyla rozhodně poslední, kdo vyrukoval s nevšedními argumenty. Na křižovatce se srazilo bílé a černé auto, viníkem byl řidič bílého, který jel na červenou. Druhý řidič chtěl po pojišťovně pojistné za "psychické útrapy, jelikož se nyní bojí všeho bílého a nemůže už proto nadále pracovat."


Poklesem společenského uplatnění se oháněl zase mladý motorkář, který nemohl po nehodě ohnout nohu v koleni. "Nárok obhajoval tím, že si nemůže kleknout a věnovat se sexuálním hrátkám, které právě pokleknutí vyžadují. Svůj text navíc doplnil o seznam dvaceti předchozích partnerek, které mu jeho slova měly dosvědčit," uzavřel Bálek.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události