Domácí

Kilometrové kolony a čekání! Kvůli mýtu hrozí kolaps dopravy v Česku

Do spuštění nového mýtného systému zbývá jen pár dní, desetitisíce vozidel stále nejsou registrovány. Očekává se, že to bude mnoho dopravců dohánět až na hraničních přechodech. Hrozí, že se budou tvořit dlouhé kolony nejen na vytipovaných přechodech.

V prosinci začne v České republice platit nový mýtný systém. Stále ale zbývají desítky tisíc vozů, které nejsou registrovány. Mnozí spoléhají na to, že se do systému zaregistrují na hranicích.

I přes to, že společnost CzechToll, která bude systém provozovat, zřídila na vybraných přechodech dodatečná zařízení k registraci, do akce budou nasazeny také mobilní registrační místa, stále hrozí, že se budou na hranicích tvořit kolony.

Odhady jsou ale s narůstajícím počtem registrovaných vozů příznivější, než tomu bylo v předchozích týdnech.

"Na přechodu Lanžhot zkrátí opatření kolonu z očekávaných 44 km na 12 km, v Bohumíně ze 40 km na 11 km, v Českém Těšíně z 22 km na 5 km. Riziko hrozí i na dalších přechodech, nárazově se mohou tvořit krátké kolony čekajících nákladních automobilů i ve vnitrozemí u obchodních míst na čerpacích stanicích," upozornila na začátku týdne společnost CzechToll.

Související obsah

K 26. listopadu stále zbývalo odhadem zaregistrovat 132 000 vozů.

Dálnici D1 čekají na jaře rekordní uzavírky. Podívejte se na úterní reportáž TV Nova:

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události