Svolávací akce

Přes 90 tisíc Superbů bude muset nuceně do servisů. Kvůli blinkrům

Automobilka Škoda Auto chystá svolávací akci pro modely Superb druhé generace kvůli možné závadě na signalizaci funkce předních blinkrů, uvedl to web Svolávačky.cz.

Přes 90 tisíc majitelů vozů Škoda Superb bude muset zajet do servisu a nechat si aktualizovat software. Současná verze totiž může být chybná a auto kvůli tomu nemusí upozornit řidiče na závadu blinkrů.

“V důsledku chybné konfigurace Body-Control-Modulu (BCM) nemusí být detekována a na přístrojové desce signalizována porucha předních LED směrových světel,” upřesňuje web Svolávačky.cz.

Svolávací akce se týká aut vyrobených v letech 2013 – 2015. Celosvětově se dotkne 92.562 Superbů druhé generace, z nichž je 24.027 registrováno v Německu.

Související obsah

Interní kód svolávací akce je „97DR“. Společnost Škoda Auto zatím neeviduje žádné nehody nebo zranění v souvislosti s touto závadou. Zároveň pro web autoservicepraxis.de uvedla, že svolávání nezačne dříve než ve třetím kalendářním týdnu 2020, kdy majitele budou kontaktovat příslušní prodejci značky Škoda.

Do té doby mohou majitelé své vozy normálně používat, pokud zjistí závadu na blinkrech, měli by zajtet do servisu okamžitě.

Kvůli stejné závadě byly letos v srpnu svolávány Audi Q3 z let 2014 – 2018 a závada se týká i Seatů Ateca a Leon vyrobených od 1. 11. 2016 do 5. 7. 2018.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události