Tesla

Musk si vyrazil v Cybertrucku. Odjezd z večeře se mu ale vůbec nepovedl

Musk si vyrazil v Cybertrucku. Odjezd z večeře se mu ale vůbec nepovedl
Zdroj: Profimedia

Tak za tímhle autem se v sobotu otočila spousta lidí. Miliardář Elon Musk vyvezl svoji kontroverzní novinku, futuristický Cybertruck. Vyrazil v ní do luxusní restaurace v kalifornském Malibu. V okolí vyvolal pozdvižení a při odjezdu předvedl i menší trapas.

Čtyřdveřový futuristický pick-up je nejžhavější novinkou Elona Muska a jeho Tesly. Miliardář ji představil při nepříliš povedené veřejné prezentaci teprve před necelými třemi týdny. Teď prototyp elektromobilu sám  vyvezl do ulic Los Angeles.

Související obsah

Zakladatel Tesly a SpaceX si vyrazil do jedné z nejdražších japonských restaurací v Los Angeles, píše server TMZ. Musk seděl za volantem a jeho hranatý Cybertruck pochopitelně vzbuzoval pozornost.

Před restaurací unikátní vůz schválně nechali uprostřed parkoviště, aby kolemjdoucí mohli nový model Tesly obdivovat. Musk pak vůz předvedl i herci Edwardu Nortonovi, prohodil pár slov s obdivovateli a po večeři s několika přáteli odjel.

Zdroj: Profimedia

Miliardář opět seděl za volantem, vezl svou přítelkyni - kanadskou zpěvačku Grimes a další pasažéry. Ani tentokrát si neodpustil faux pas. Při výjezdu z parkoviště si nevšiml dopravního značení s přikázaným odbočením vpravo. Místo toho, aby nápis respektoval, tak plastový sloupek svojí novou károu porazil a bez okolků přes frekventovanou silnici odbočil vlevo:

Škarohlídi pak na sociálních sítích upozorňovali, že Cybertruck nemá zrcátka a poukázali na to, že patník měl zhruba výšku malého dítěte. Musk by si tak měl dávat při řízení větší pozor.

Je také otázka, zda vůbec prototyp může na silnice. Měl by být označený speciálními značkami a využíván pro účely testování. Návštěva luxusní restaurace je minimálně zvláštní testovací jízdou.

Související obsah

Novinka, kterou Musk představil 21. listopadu, vzbudila velké pozdvižení, šestý model automobilky je na hony vzdálený od vzhledu současných tesel, spíš připomíná vesmírné vozítko. V top verzi se třemi elektromotory, která stojí v přepočtu 1,6 milionu korun, má umožnit dojezd na jedno nabití až 800 km. Cena za základní verzi s polovičním dojezdem je zhruba milion korun. Z nuly na stovku dokáže základní Cybertruck vystřelit za 6,5 vteřiny, maximální rychlost je 177 km/h, nejvyšší varianta prý zvládá stovku za tři vteřiny a může jet maximální rychlostí 210 km/h.

Tesla už přijímá objednávky za stodolarovou zálohu, výrobu prvních kusů ale plánuje až na rok 2021.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události