Lamborghini

Táta se synem měli parádní Vánoce. Neuvěřitelný dárek od Lamborghini!

Fyzik z amerického Colorada Sterling Backus se svým malým synem Xanderem tráví dlouhé hodiny v garáži. Už dva roky tam staví repliku Lamborghini Aventador. Automobilka jim na Vánoce přichystala úžasné překvapení - nedodělanou repliku vyměnila za skutečný supersport.

Tomu se říká vánoční zázrak Podívejte se na video, jak malému Xanderovi září oči. Jedenáctiletý klučina z Erie v Coloradu si splnil sen, se svým otcem se o Vánocích mohl projet skutečným Lamborghini Aventador.

Ten sen vznikl před lety u počítačové hry Forza Horizon 3. Xander si oblíbil virtuálního Aventadora a zeptal se táty, jestli by si nemohli takové auto postavit. Sterling Backus se rozhodl svému synovi sen splnit…

Skoro dva roky pak každý den trávili aspoň hodinu v garáži, kde vlastnoručně staví repliku Aventadoru, které přezdívají “Stíhačka”.

Jako základ posloužil podvozek vlastní výroby a osmiválcový motor LS1 ze staré Corvetty vytuněný o dvě turbodmychadla a posazený pěkně doprostřed za záda řidiče. Karosérii lepili postupně - částečně ze součástek z jiných aut, částečně z dílů vytištěných na 3D tiskárně a potažených karbonovými vlákny. Další díly Backus koupil přímo od Lamborghini - originální je volant, světla, zrcátka či další výbava interiéru.

Související obsah

Letos na podzim otec se synem svou zatím nedokončenou repliku poprvé nastartovali. A na Vánoce se dočkali parádního překvapení.

Automobilce totiž neunikly fotky a videa dokumentující jejich práci a rozhodla se rodině Backusových přichystat dárek. Půjčila jim na dva týdny skutečného Aventadora, aby se kluk s tátou mohli pořádně projet.

Mělo to být velké překvapení hlavně pro Xandera, a povedlo se to dokonale. Tým Lamborghini v noci vyměnil repliku za skutečný hypersport a když kluk ráno přišel do garáže, málem mu vypadly oči.

Z předávky samozřejmě vzniklo video (pustit si ho můžete v úvodu článku), které italská automobilka šikovně využila k vlastní propagaci. Ale za tohle si Lamborghini určitě nějaké ty plusové body zaslouží. “Jsme proti jakýmkoliv pokusům o padělání, ale takový příběh skutečné vášně si zaslouží publicitu, proto jsme se rozhodli v našem vánočním videu vyprávět o Sterlingově a Xanderově projektu,” uvedla automobilka.

Související obsah

Sterling Backus chce pochopitelně svoji repliku dokončit. Počítá s tím, že projekt dohromady spolkne téměř 30 000 dolarů, v přepočtu skoro 700 tisíc korun. Za to by si rodina jistě pořídila pěkné nové auto, ale přišla by o spoustu zábavy a zážitků při stavbě vlastního Aventadora…

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události