Škoda Kamiq

VIDEOTEST: Škoda Kamiq si poradí v terénu i bez pohonu 4x4!

Škoda Kamiq je novinkou na českém automobilovém trhu. Redakce TN.cz ji podrobila trochu netradičnímu testu. Nesledovali jsme spotřebu, velikost kufru, ani místa na zadních sedačkách. Zajímala nás výbava a hlavně schopnost auta projet v terénu mimo silnice. A Kamiq obstál.

Škoda Kamiq se přesně řídí podle hesla automobilky Škoda „Simply clever“. Chytrých vychytávek najdete v autě celou řadu. Začít můžeme od škrabky na led ve víku palivové nádrže, nalévání kapaliny do ostřikovačů zase usnadní víko, které se mění na trychtýř, takže už nebudete mít polité okolní části motorového prostoru.

Velmi praktické je také deštník přímo ve dveřích řidiče, nebo zabudované výsuvné tažné zařízení, které spustíte doslova za pár vteřin. Když budete něco hledat v kufru ve tmě, můžete si vyndat baterku a posvítit si tam, kam potřebujete. Další prvky chytré výbavy jsou odvislé od stupně výbavy vozidla.

Související obsah

Češi jsou národ chalupářů a tak je jasné, že Kamiqy v Česku čekají cesty nejen po rozbitých silnicích, ale také polních cestách. A ty bývají zejména na podzim někdy pořádně zabahněné. Projede nová Škoda Kamiq pořádnou vrstvu bahna, nebo uvízne a na chalupu rodina nedojede. Velkou výhodou právě v těchto situacích je fakt, že Kamiq má vyšší světlou výšku, než většina ostatních vozidel v jeho segmentu. I když chybí pohon 4x4, tak s pořádnou vrstvou bahna si Kamiq poradil na jedničku.

O tom, že tento městský crossover, nebo malé SUV, nebude mít problém ve městě například s obrubníky, je právě vzhledem k jeho světlé výšce více než jasné.

Související obsah

Co se týká jízdních vlastností obecně, s jízdou jsme byli velmi spokojeni. Kamiq dobře drží v zatáčkách, nenaklání se a když potřebujete, tak se umí i pěkně rozjet.

Kamiq redakčním testem s přehledem prošel. Za cenu kolem 400 tisíc dostanete sympatické auto, které má velmi slušné jízdní vlastnosti i výbavu. Podle expertů z něj bude nový hit českého automobilového trhu a postupně nahradí jinou legendu našich silnic - Škodu Fabii. No proč ne, určitě na to má.

hru, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události