Vybržďování

Hrozivé vybrždění. Další příklad, jak šílení jsou agresoři za volantem!

Hrozivé vybrždění. Další příklad, jak šílení jsou agresoři za volantem!
Zdroj: YouTube / Bigbellybuddy

Proboha, proč? Je tohle nutné? Jak může někdo kvůli pár vteřinám ohrozit lidské životy? Podívejte se na video v článku. Chování podobných agresorů je nepochopitelné.

Vybržďování se bohužel stalo velmi častým způsobem, jak rychlejší agresivní řidiči trestají ty pomalejší. A netýká se to jen našich silnic. Následující záběry zachytily kamery Modelu 3 od Tesly na jedné z kalifornských dálnic. Video ukazuje, jak zbytečné, jak nebezpečné a jak nesmyslné je chování některých lidí za volantem.

Díky tomu, že Model 3 je obklopený několika kamerami, celá situace je dobře vidět z více pohledů. Na začátku kamera ukazuje situaci za vozem. Tesla jede v pomalejším pruhu, v tom rychlejším se blíží Subaru Outback, jehož řidič se chystá předjíždět. To už ale má v zádech stříbrný Lexus s nervózním šoférem, jemuž předjíždění nepřipadá dost svižné.

Potud mu můžeme dát za pravdu - Subaru opravdu předjíždí pomalu. Dokonce to zavání tím, že nejrychlejší pruh blokuje úmyslně. Ani řidič Tesly není bez viny, měl by v tu chvíli nejspíš jet až vpravo, kde je ještě jeden jízdní pruh.

Související obsah

Je to souběh několika chyb. Ale o kolik jde vteřin? Deset? Dvacet? Možná třicet.

Tak dlouho však blázen ve stříbrném sedanu nehodlá čekat. A předvede svou inteligenci v plné kráse: Lexus se vřítí do nejpomalejšího pruhu a zprava předjíždí všechny před sebou.

Už to je nebezpečný manévr. Jenomže borci za volantem sedanu to nestačí. Potřebuje ukázat svoji sílu a vybít si vztek.

Kolega v Subaru si to nechce nechat líbit a tak taky zrychluje. Nervy pracují. Řidiči si měří ega, všichni jsou přesvědčeni o své pravdě a naprosto zbytečně vzniká vyhrocená situace.

Související obsah

Lexus vletí zpátky doleva přímo před Subaru a brzdí!

Šofér terénního kombíku strhne volant, chce se prudce vyhnout zprava, ale dostává hodiny. Auto naštěstí nejde do kotrmelců, ani nevyletí do protisměru. Končí ve středovém travnatém pásu a posádka vyvázne bez zranění. Ale z videa je dobře vidět, o jaké šlo štěstí.

Lexus se zapnutým blinkrem mizí v dáli…

Opravdu si někdo myslí, že tohle je přiměřený trest za pomalé předjíždění?! Skutečně je nutné se vzájemně na silnicích “trestat”?

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Vybržďování

Důležité Události