Kia

Kodiaq má nového konkurenta. Kia ukázala o dost troufalejší Sorento

Kodiaq má nového konkurenta. Kia ukázala o dost troufalejší Sorento
Zdroj: Kia

Kia tvrdí, že nová generace SUV Sorento bude sebejistější, vyzrálejší a atraktivnější. A první oficiální fotky to jednoznačně potvrzují. Sorento dostalo tak trochu “americký styl.”

Do segmentu velkých SUV brzy přibude zajímavý a troufalý konkurent. Kia Motors odhalila první oficiální fotografie nové generace modelu Kia Sorento. Změna oproti předchozí generaci je hodně patrná.

Designéři se drželi robustního a odolného vzezření dřívějších generací, ale prý chtěli přidat víc “kultivovanosti a elegance”. Povedlo se jim Sorento hlavně pořádně přisolit - SUV má výraznější křivky a taky víc nepřerušovaných ploch, oproti zakulacenému předchůdci je tak mnohem hranatější a ostřejší. Přispívá tomu i delší, markantně se snižující silueta směrem k zádi vozidla.

Související obsah

Vývojem prošla i příď Sorenta s novou interpretací charakteristické masky. “Širší a velkoryseji pojatá maska po obou stranách nenásilně obepíná integrované světlomety. I samotné světlomety používají nová LED světla denního svícení ve stylu ”tygřích očí”, čímž poutají pozornost ke ztvárnění s důrazem na působivé pojetí křivek kolem oka tygra,” popisuje automobilka.

I interiér vypadá lépe, moderněji a luxusněji.

Nový model je výsledkem spolupráce všech tří návrhářských studií globální sítě Kia v Koreji, Evropě a Severní Americe. Tygra v tom hledáme marně, ale změna je to výrazná a povedená.

Proporce Sorenta při pohledu z boku prošly mírnou proměnou tak, aby se vůz jevil jako delší, s kratšími předními i zadními převisy karoserie a delším rozvorem. Díky novým proporcím se prodloužila i kapota - přední A-sloupek se přesunul o 30 mm směrem dozadu od přední nápravy a kabina se opticky posunula více vzad. Koncová hrana kapoty obepíná přední blatníky a přechází v jedinou výraznou křivku, která ubíhá podél boků a končí až u nových vertikálních zadních světel.

Související obsah

Čtvrtá generace je postavena na zbrusu nové platformě, která má umožnit víc prostoru a praktičnosti a naopak méně žíznivosti. Také umožňuje poprvé využít elektrifikovaný systém pohonu - v nabídce by měl být i plug-in hybrid.

Nové Sorento se veřejně poprvé představí 3. března na mezinárodním ženevském autosalonu 2020.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události