Batmobile

Parádní Batmobil za cenu Octavie. Tahle kára může normálně na silnice

Parádní Batmobil za cenu Octavie. Tahle kára může normálně na silnice
Zdroj: Bonhams

Chtěli byste si zahrát na Batmana? Tak tohle je jedinečná příležitost. Zhruba za cenu Škody Octavie si můžete pořídit tenhle úžasný Batmobil. Podvozek má z Fordu Mustang, motor z Chevroletu. Prohlédněte si parádní repliku Batmanova super vozítka z filmů Tima Burtona z přelomu 90. let.

Je to přesná replika, kterou před pěti lety postavili podle filmů Batman a Batman se vrací z let 1989 a 1992, ve kterých se v převleku netopýřího muže proháněl herec Michael Keaton. Šasi je z Fordu Mustang z roku 1965, pod kapotou je 5,7litrový V8 z Chevroletu s výkonem 380 koní.

S touhle úžasnou hračkou se může její majitel legálně prohánět po silnicích, protože je schválená pro běžný provoz a má i registrační značky.

Filmové batmobily z 90. let pořád patří mez nejpopulárnější vzory pro stavitele replik, jednak kvůli skvělému designu, druhak díky poměrné snadné úpravě. Tento konkrétní kousek postavili v roce 2016 ve Velké Británii, má tak řízení napravo. Kára je dlouhá neuvěřitelných 6,7 metru, což vysvětluje, proč Batman ve filmech používal v zatáčkách pomocný vystřelovací hák.

Související obsah

Podle motoristického portálu Carscoops chtěl původní majitel auto pronajímat na různé akce, za výrobu repliky zaplatil v přepočtu necelých 450.000 korun. Později se Batmobil dostal do sbírky motoristického muzea Londýně. London Motor Museum ale bylo před pár lety zavřeno kvůli obrovským dluhům na daních.

Související obsah

Teď se vůz objevil v nabídce britského aukčního domu Bonhams, který předpokládal, že se prodá za cenu pohybující se v přepočtu v rozmezí zhruba 615.000 až 900.000 korun. To je něco mezi novou benzínovou oktávkou 1.5 v kombíku s trochu lepší výbavou a dvoulitrovým turbodieselem s pohonem všech kol v nejvyšší výbavě s automatem.

Související obsah

Aukční síni se podle všeho nepodařilo najít kupce, protože Batmobil byl ze sobotní aukce nakonec vyřazen. Blázni do filmů Tima Burtona či fanoušci Batmana i všemožných filmových replik tak mají podle všeho pořád šanci - podívejte se sami, nechtěli byste se v něčem takovém aspoň projet?


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události