Taxikáři

Pražští taxikáři si upravují auta. Proti koronaviru má chránit igelit! VIDEO

Už i někteří pražští taxikáři si vyrábí speciální ochranu proti koronaviru. Po vzoru zahraničních kolegů lepí do aut přepážky z igelitu.

“Včera jsem si instaloval do svého auta ochranný štít proti koronaviru, abych byl v bezpečí jí i cestující,” uvedl taxikář Miroslav, který TN.cz poskytl fotky i krátké video, na kterém je speciální přepážka vidět (video pod titulkem článku).

Postupoval podle návodu z Číny, který našel na internetu. “Udělal jsem to na naléhání svého známého a současně jsem dostal radu od svého mentora,” dodal řidič, podle kterého se dá igelitová přepážka vyrobit s minimálním úsilím.

Zpevněná igelitová fólie odděluje prostor pro cestující na zadních sedačkách. Utěsněná je izolepou.

Související obsah

S podobnou ochranou už jezdí po Praze i vozy taxislužby Modrý Anděl. “Do našich vozů budeme instalovat tuto dočasnou ochranu na oddělení prostoru řidiče a pasažéra,” uvádí taxislužba. I ta se inspirovala v Číně.

Igelitová přepážka je speciálně “střižená” pro každý typ vozu a utěsněná kolem rámu. Stoprocentní ochranu pochopitelně nezaručuje. “Řidiči jsou také poučení, že mají prostor po každém klientovi řádně vyvětrat a pravidelně ošetřit desinfekčními prostředky. Naši řidiči dbají na zvýšené hygienické nároky v této komplikované době, používají další desinfekční prostředky, aby ochránili sebe i vás,” dodává vedení taxislužby Modrý Anděl.

V takto upravených vozech mohou jezdit pochopitelně jen tři pasažéři vzadu. “Věříme že převážet více pasažérů ani není vzhledem k epidemiologické situaci vhodné,” doplňuje taxislužba.

Přepážku zatím nemají všechny vozy, taxikáři je instalují postupně v servisu.

Související obsah

Je třeba také dát pozor na klimatizaci. “Vozy Business třídy mají třízónovou klimatizaci. Pokud je ve voze dvou a vícezónová klimatizace, jde jiný vzduch k pasažérovi a k řidiči, tudíž vzduch necirkuluje. Všichni naši řidiči jsou poučeni o nutnosti nastavení ventilace tak, aby nebyl zapnutý okruh pro vnitřní cirkulaci. Naše vozy budou čištěny ozónovou desinfekcí, včetně desinfekce klimatizace. Klimatizace také vzduch vysušuje, což virům nesvědčí,” vysvětluje Modrý Anděl.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události