Prodej aut

Přemýšlíte o pořízení ojetého vozu? 10 nejlepších malých aut do 70 tisíc

Přemýšlíte o pořízení ojetého vozu? 10 nejlepších malých aut do 70 tisíc
Zdroj: Profimedia

Chcete s omezeným rozpočtem pořídit dostatečně pohodlné, prostorné a spolehlivé auto, které bude také alespoň trochu zábavné řídit? Podívejte se na žebříček deseti ojetin z oblíbené kategorie menších vozů, které se dají pořídit do 70.000 korun.

Žebříček sestavili experti prestižního britského spotřebitelského magazínu What Car? Ten na základě zkušeností uživatelů i podrobných recenzí radí motoristům s nákupem nových i ojetých vozů.

České autobazary teď hlásí velké slevy, ceny jsou na nejnižší úrovni za poslední roky, možná je ten správný čas si auto pořídit.

Související obsah

Podívejte se na žebříček:

10. Toyota Yaris

Navzdory svému věku vypadá Toyota Yaris stále neotřele. Originální je i vnitřní design, hlavně díky palubní desce s přístrojovým štítem nad centrálním panelem. Na malé auto je uvnitř dost místa a řízení může být zábavné. Při ostřejší jízdě ale vyžaduje Yaris pevnou ruku i nohu a v tu chvíli nemusí být zrovna pohodlný. Motory jsou trochu línější, ale s 1,3litrovou benzínovou verzí by většině lidí výkon chybět neměl.

Dá se pořídit: Toyota Yaris, rok výroby 2007, benzínový motor 1.3 VVTi, najeto: 125.000 km, cena: 60.000 Kč.

9. Honda Jazz

Honda Jazz je jedním z nejspolehlivějších malých vozů. Díky svému tvaru a sklopným zadním sedadlům je prostornější a praktičtější než většina konkurentů. Je také snadno ovladatelná a zvýšená poloha za volantem umožňuje řidiči lepši rozhled. Vyšší sedačky vzadu usnadňují i připoutání dětí. Magazín What Car? přidává i jednu nevýhodu: Jazz není moc pohodlný, na delších cestách může vadit tvrdý podvozek a poměrně velký hluk.

Dá se pořídit: Honda Jazz, rok výroby 2008, benzínový motor 1.2i, najeto: 188.000 km, cena: 64.900 Kč.

8. Nissan Micra

Řídit Nissan Micra ve městě je radost, motory dodávají živost, auto se snadno řídí a je z něj dobrý výhled. Mimo město už se projevuje hlučná povaha. A dospělým cestujícím vzadu může vadit menší prostor pro hlavu. Micra je každopádně hlavně spolehlivá a snadno ovladatelná.

Dá se pořídit: Nissan Micra, rok výroby 2008, benzínový motor 1.2, najeto: 134.000 km, cena: 63.000 Kč.

7. Volkswagen Polo

I s menším rozpočtem můžete pořídit tak žádané auto jako je VW Polo. I když za cenu pod 70 tisíc korun, musíte většinou akceptovat vyšší počet najetých kilometrů a dřívější rok výroby než u ostatních vozů z žebříčku. Ale za to dostanete solidně postavené, celkem elegantní auto, které víc než připomíná většího sourozence VW Golf.

Dá se pořídit: Volkswagen Polo, rok výroby 2007, naftový motor 1.4 TDi, najeto: 187.000 km, cena: 63.000 Kč.


6. Mazda 2

Když japonská automobilka vyvíjela Mazdu 2, patřila společnosti Ford. Takže se pod jejím ostrým designem v podstatě skrývá Ford Fiesta. Vzniklo tak skvěle vypadající malé zábavné auto s dynamikou jednoho z nejlepších vozů ve své kategorii. Mazda 2 je také mimořádně lehká, takže i motory 1.3 nebo 1.4 poskytují slušný výkon a při tom jsou úsporné. Praktičnost omezuje poměrně malý kufr s vysokou hranou pro nakládání, ale jinak nemá Mazda 2 moc mínusů.

Dá se pořídit: Mazda 2, rok výroby 2008, benzínový motor 1.4, najeto: 144.000 km, cena: 70.000 Kč.

Související obsah

5. Ford Fiesta

Není to auto, které by nějak vyčnívalo designem, ale svoje přednosti rozhodně má. Cestujícím poskytuje dostatek prostoru, a díky dobře vyladěnému podvozku i citlivě reagujícím motorům je zábavné Fiestu řídit. Pérování je tužší a interiér může místy působit dostl lacině, na druhou stranu Fiesta není tak drahá ani její provoz vás nezruinuje.

Dá se pořídit: Ford Fiesta, rok výroby 2008, naftový motor 1.4 TDCi, najeto: 168.000 km, cena: 58.000 Kč.

4. Seat Ibiza

Volkswagen Polo s trochou zábavy navíc? Seat Ibiza. Je postavený na stejném základu jako Polo, ale řízení je zábavnější a pro leckoho i lépe vypadá. Mínusem může být méně místa vzadu a tvrdší jízda při nižších rychlostech. Vpředu i v kufru je ale místa dost a i cenově je ojetá Ibiza zajímavou volbou.

Dá se pořídit: Seat Ibiza, rok výroby 2008, naftový motor 1.4 TDi, najeto: 109.000 km, cena: 60.000 Kč.

3. Škoda Fabia

Fabia je bestsellerem českého trhu s ojetinami a i britský magazín What Car? ji ve svém žebříčku zařadil hodně vysoko. Popisuje ji jako: dospělejší, rozumnější sestřenici Seatu Ibiza, která postavená na stejných základech, ale s větším důrazem na pohodlí a prostor. Připomíná trochu fádní palubní desku, kterou je Fabia vybavena, ale jinak chválí: Jezdí dobře, je mrštná a má citlivě laděné řízení s dobrou odezvou. Navíc, a o něco větší než většina automobilů této velikosti, takže i uvnitř nabízí víc místa. Přesto je stále dokonale zvládnutelná ve městě i při parkování, dodávají Britové.

Dá se pořídit: Škoda Fabia, rok výroby 2009, naftový motor 1.4 TDI, najeto: 171.000 km, cena: 59.000 Kč.

2. Suzuki Swift

Swift má skvělý poměr cena-výkon. Za dobrou cenu se dá pořídit auto s nižším nájezdem. Ale to není všechno: Swift je nejzábavnější vůz v žebříčku - ostře laděné motory dodávají autíčku spoustu energie. Vítaným bonusem je spolehlivost. Mínusy? Plasty v interiéru nejsou nejkvalitnější a na dálnici je to trochu tvrdší a hlučnější vozítko, ale všude jinde se sním budete vysloveně bavit.


Dá se pořídit: Suzuki Swift, rok výroby 2009, benzínový motor 1.3i, najeto: 185.000 km, cena: 69.000 Kč.

1. Opel Corsa

Magazín What Car? vyhlásil Corsu v roce 2007 autem roku. Do teď ji řadí nejvýš. Deset až třináct let starou ojetinu pořídíte za slušnou cenu a dostanete auto, které je pohodlné a elegantní zvenku i v interiéru. Experti oceňují i kvalitu zpracování. Uvnitř je dost místa a kufr má slušné rozměry. Ale pozor, raději se vyhněte litrovému motoru, kterému brzy dochází dech.

Dá se pořídit: Opel Corsa, rok výroby 2008, benzínový motor 1.4i, najeto: 142.000 km, cena: 70.000 Kč.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události