Automobilky

Škodovka bude paralyzovaná víc než měsíc. Opět odkládá obnovení výroby

Škodovka bude paralyzovaná víc než měsíc. Opět odkládá obnovení výroby
Zdroj: Profimedia

Automobilový průmysl, který živí v Česku tisíce lidí a stovky firem, bude paralyzovaný delší dobu, než se původně předpokládalo. Po nošovické továrně Hyundai znovu prodloužila odstávku ve výrobě i Škoda Auto.

Automobilka Škoda Auto zastavila kvůli pandemii koronaviru výrobu ve středu 18. března ve 22 hodin večer. Podle původního plánu se měli dělníci vrátit k linkám 6. dubna, minulý týden se vedení rozhodlo prodloužit odstávku do 14. dubna. A ve středu přišla zaměstnancům zpráva, že výroba bude stát ještě další týden.

“Po domluvě s koncernem VW a odbory KOVO je odstávka výroby v českých závodech Škoda Auto prodloužena do 06:00 20.4.2020.”

To je znění SMS, kterou zaměstnanci ve středu dostali. Prodloužení odstávky v souvislosti s aktuální situací následně potvrdil i mluvčí automobilky Tomáš Kotera.

Výroba v závodech v Mladé Boleslavi, Vrchlabí i Kvasinách tak bude stát víc než měsíc!

Související obsah

Škoda Auto v Česku zaměstnává zhruba 34.000 lidí, další 3000 dělníků pro automobilku pracují prostřednictvím pracovních agentur. Zaměstnanci dostávali od 18. března do 29. března 70 procent platu, poté se jim částka zvýšila na 75 procent, což platí i dál.

Automobilka je jedním ze zásadních tahounů české ekonomiky. Automobilový průmysl živí další stovky větších i menších firem, které teď nemají odbyt.

Související obsah

Ve středu ráno prodloužila odstávku i automobilka Hyundai v továrně Nošovicích Linky by se měly rozjet až po Velikonocích.

“Dnes ráno jsme byli vedením Společnosti informováni, že původní start výroby se ( i s ohledem na aktuální situaci ve světě ) o cca týden odkládá. Nově se tedy hlavní linky rozjedou až po Velikonocích, a to konkrétně v úterý 14.04.2020 od 06:00 hod,” informovaly ve středu nošovické odbory.

Zaměstnanci, kteří zůstávají doma, budou kvůli sníženému odbytu dál pobírat 70 % průměrné mzdy. Část jich ale půjde do práce dřív kvůli výrobě převodovek pro sesterský slovenský závod Kia.

Související obsah

Také TPCA ve středočeském Kolíně bude stát ještě víc než dva týdny. Na mimořádné opatření tam navazuje další předem plánovaná odstávka, takže automobilka začne znovu vyrábět nejdříve 17. dubna.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události