Policie

Řidiči v době nouzového stavu ztratili rozum? Někteří závodí i s policisty!

Řidiči v době nouzového stavu zřejmě zapomněli na všechny předpisy. Policisté v uplynulých dnech zastavili stovky šoférů hlavně kvůli vysoké rychlosti. Naprosto nepochopitelně se choval řidič na jihu Čech, když se rozhodl pronásledovat policisty, kteří jeli se zapnutými majáky.

Řidič seatu jede za policejním autem, které má zapnuté majáky. Využívá jejich "krytí" a velmi nebezpečně se za ně lepí, aby předjel ostatní auta. Zřejmě nemá ani tušení, že ho při tom natáčí zadní kamera.

Odehrálo se to na hlavní silnici z Českého Krumlova do Českých Budějovic. Policisté se právě snažili dohnat řidiče dodávky, který překročil rychlost o 40 km/h. V tu chvíli za nimi však vyrazil jiný řidič a jeho chování hlídku šokovalo. Nejenže jel rychle, ohrožoval ale i ostatní, kteří policejnímu vozu uhýbali.

Policisté nakonec zastavili jak řidiče dodávky, která ujížděla před nimi, tak troufalého pronásledovatele. Hrozí mu až desetitisícová pokuta, navíc může přijít až na půl roku o řidičský průkaz.

Související obsah

Do závodění s policisty se pustil i motorkář na Českolipsku. Policejní auto bez váhání předjel na plné čáře. Jeho riskantní jízda ale netrvala dlouho, po krátké honičce havaroval.

Nejen že předjížděl v zákazu a překročil rychlost o více než 30 km/h, neměl navíc na silnici co dělat, řídil totiž bez řidičáku.

Související obsah

Policejní hlídky v poslední době zaměstnává celá řada “závodníků”. V době nouzového stavu přibylo hlavně řidičů, kteří spoléhají na to, že policisté s kontrolami polevili.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události