Policie

Šílenci za volantem v době pandemie. Policie rozjela zátah a nestačí se divit!

Stovkou nebo dokonce stotřicítkou v obci? Pro některé české řidiče žádný problém. A to ani v době nouzového stavu. Policisté jsou zoufalí. Podívejte se na sestřih nejhorších hříšníků, kteří uvízli v policejní síti.

Provoz na českých silnicích je v době nouzového stavu sice slabší, ale piráti z nich nezmizeli. Mnozí naopak využívají volnější silnice k tomu, aby naplno předvedli, co “umí”.

Nedodržování rychlosti patří dlouhodobě mezi jednu z nejzávažnějších příčin dopravních nehod. Řada “šoférů” si z toho však nic nedělá. Jejich neukázněnost se navíc naplno projevuje v době, policie musí plnit řadu úkolů plynoucích z vyhlášení nouzového stavu.

Související obsah

“Místo toho, aby se chovali v silničním provozu ukázněně a přispívali tak ke zlepšení celkové situace, počínají si přesně obráceně. Toto jednání se týká především porušování rychlostních limitů. Svou neohleduplností takoví lidé riskují nejen své životy, ale i životy jiných,” upozorňují policisté.

Hříšníci donutili dopravní policisty, aby zahájili zátah. Od začátku dubna je na silnicích mnohem víc hlídek, policisté v rouškách číhají u radarů, v akci jsou i vozy, které měří za jízdy. “Uvedená situace nás donutila přistoupit k represivním opatřením, od začátku měsíce dubna jsou na našich silnicích prováděny ve zvýšené míře kontroly rychlosti vozidel. Za uvedené období bylo v silničním provozu odhaleno kolem 3 000 hříšníků,” shrnuje policie.

Související obsah

Mnohdy se policisté nestačí divit, co všechno čeští řidiči předvádějí. V sestřihu, který zveřejnili (podívejte se na videu v úvodu článku), je ukázka těch nejhorších. V obci se někteří řítí rychlostí přes 90 km/h, stovkou a dokonce i stotřicítkou. Podobné to je na okreskách i dálnicích - mnozí piráti překračují povolenou rychlost i o víc než 50 km/h.

“Apelujeme na všechny řidiče, aby dodržovali pravidla silničního provozu a šetřili tak naše síly a prostředky, které jsou nyní potřeba při zvládání pandemie,” vyzývá Policie ČR.

Související obsah

Současně upozorňuje, že řidiči, který v obci překročí dovolenou rychlost o 40 km/h a mimo obec o 50 km/h, hrozí správní trest zákazu činnosti od 6 měsíců do jednoho roku, pokuta ve výši mezi 5.000 až 10.000 korun a 5 trestných bodů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Policie

Důležité Události