Nehoda

Řidič rozmlátil na Klatovsku luxusní sporťák o strom. Zbyly jen trosky

Řidič rozmlátil na Klatovsku luxusní sporťák o strom. Zbyly jen trosky
Zdroj: HZS Plzeňského kraje / Ultima Sports

Dva vážně zraněné museli ve středu odvážet záchranáři od nehody luxusního sporťáku Ultima GTR Evolution na Klatovsku. Sedmatřicetiletý řidič dostal smyk a vletěl do stromu. Spolujezdce musel do nemocnice dopravit vrtulník. Z luxusního auta toho moc nezbylo.

Není to hezký pohled… Luxusní sporťák Ultima Evolution v troskách, škoda 4 miliony korun a dva těžce zranění. To je výsledek nehody, která se stala ve středu vpodvečer u Petroviček na Klatovsku.

“Před osmnáctou hodinou, při projíždění pravotočivé zatáčky, se vozidlo dostalo do smyku, vjelo vpravo mimo komunikaci a pravým bokem narazilo do vzrostlého stromu,” popisuje její průběh policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Související obsah

Sedmatřicetiletý řidič z Klatov i jeho spolujezdec utrpěli vážná zranění, jednoho z nich museli z trosek sportovního vozu vyprostit hasiči. “Spolujezdec byl leteckou záchrannou službou transportován do nemocnice v Plzni a řidič byl převezen k ošetření do zdravotnického zařízení,” dodává mluvčí s tím, že dechová zkouška u řidiče měla negativní výsledek.

Související obsah

Policie odhaduje škodu na 4 miliony korun. Z nádherného vozu totiž skoro nic nezbylo. Ultima Evolution je supersport, který vyrábí britská firma Ultima Sports v limitované produkci. Je konstruován pro vysoký výkon s maximálně odlehčenou karosérií, která je tak hodně křehká.

Ultima Evolution v roce 2015 nahradila předchozí model Ultima GTR, vyrábí se jako kit-car, který si může majitel dát dohromady sám, i jako hotový vůz. Zadní kola mohou pohánět tři různé motory od General Motors: 6.2 l LS3 V8 s výkonem 480 koní, sedmilitrový LS7 V8 o výkonu 700 koní nebo přeplňovaný 6.8 l LS V8, který má už přes 1000 koní.

Podívejte se na hrozivý výsledek středeční nehody:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události