Prodej aut

5 důvodů, proč si pořídit ojeté auto na splátky. Úvěry teď budou levnější

5 důvodů, proč si pořídit ojeté auto na splátky. Úvěry teď budou levnější

Po otevření autobazarů obchody s ojetými vozy začínají opět nabírat tempo. Z rozjezdu mají radost také banky a poskytovatelé úvěrů, které s autobazary spolupracují. Během virové přestávky se jim nahromadily volné peníze, a proto snižují úrokové sazby, aby splnily plány, které měly před výpadkem.

Vzhledem k tomu, že mnoho lidí má v současné době výpadek příjmů, potvrzují autobazary nárůst prodejů na splátky. U velkých prodejců ojetých vozů je výhodou široký výběr možností financování, protože spolupracují s více finančními partnery. Vzhledem k realizovaným objemům mohou nabízet podmínky financování od bank a úvěrových společností s větší výhodou, než by si dokázal zákazník vyřídit individuálně.

Odložení splátek

Moratorium vyhlášené vládou na odložení splátek úvěrů během trvání mimořádných opatření se vztahuje i na nově uzavírané úvěry. Nákup nového vozu tak mohou zákazníci realizovat s odložením splátek na tři měsíce.

Levnější úvěry

Situace na trhu financování vozů navíc vedla také ke zlevnění úvěrů. V současné době jsou úrokové sazby finančních produktů nebývale nízké, protože finanční domy chtějí co nejrychleji napumpovat na trh peníze, jejichž tok se během uzavření provozoven zastavil.

Související obsah

“Po otevření našich provozoven vyhledává stále více zákazníků možnost nákupu na splátky. Je to hlavně tím, že umíme nabídnout řadu různě výhodných úvěrů, ze kterých si zákazníci vyberou ten nejlepší. Ať už jde o úvěr bez přeplatku, nulovou akontaci nebo nejnižší měsíční splátku, mohou zákazníci s výhodou využít aktuální snížení úrokových sazeb a tříměsíční odklad splátek,” potvrzuje Pavel Foltýn z Auto ESA.

Nižší ceny

Aby prodejci podpořili poptávku, nabízejí teď auta za výhodné ceny. Autobazary potvrzují, že potřebují trh rozhýbat a zabavit se aut, která jim stojí na prodejních plochách. Prodávají s minimální marží, nebo dokonce pod cenou, za kterou vozy před několika měsíci vykoupily.

Lepší auta

Při současném zlevnění vozidel i úvěrů, si tak mohou zákazníci dovolit mnohem lepší vůz, než původně uvažovali. S výškou akontace, s délkou úvěru a s výškou měsíční splátky je možné pohybovat podle potřeb. Není tak nutné utrácet všechny finanční rezervy.

Související obsah

Odpis DPH

Podnikatelé mohou provádět daňové odpisy a plátci DPH si u vozů s možností odpočtu DPH mohou daň z celé kupní ceny jednorázově odečíst na začátku splácení. V případě spotřebitelského úvěru přechází vozidlo do vlastnictví zákazníka.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události