Koronavirus

Česká auta zůstala v Polsku, teď si je řidiči mohou vyzvednout. Zaplatí za to

Česká auta zůstala v Polsku, teď si je řidiči mohou vyzvednout. Zaplatí za to
Zdroj: Profimedia

Když Polsko kvůli šíření koronaviru uzavřelo hranice, v zemi zůstala odstavená auta českých občanů. Nyní ministerstvo zahraničí zorganizovalo jejich vyzvednutí. Zájemci se mohou přihlásit do 13. května.

České velvyslanectví v Polsku začalo dávat dohromady seznam zájemců z řad Čechů o vyzvednutí aut, která museli kvůli šíření koronaviru nechat v Polsku.


“Na základě složitých vyjednávání se ministerstvu zahraničí ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky ve Varšavě podařilo s polskou stranou vyjednat možnost vyzvednutí odstavených vozidel občanů České republiky na mezinárodních letištích v Polsku,“ uvedlo ve čtvrtek ministerstvo zahraničí.

Vyzvednutí se týká aut ponechaných na letištích ve Varšavě, Katovicích, Krakově a Vratislavi. Velvyslanectví zorganizuje autobusy, kterými majitele do Polska dopraví. Služba ale bude zpoplatněná.

Související obsah


“Podařilo se vyjednat osvobození z úhrady poplatků za parkování nad rámec již uhrazených částek, například již uhrazená doba parkování na týden,“ doplnilo velvyslanectví.

Pokud i vaše auto zůstalo odstavené na některém z výše zmíněných letišť, na stránkách českého velvyslanectví naleznete informace, jak se přihlásit na seznam zájemců o vyzvednutí.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události