Policie

Je rychlejší auto, nebo motorka? Policisté rezolutně ukázali odpověď!

Policisté odpověděli na jednu z nejčastějších chlapeckých otázek, jestli je rychlejší policejní auto, nebo policejní motorka. Na letištní dráze uskutečnili závod, ve kterém se utkaly právě silné policejní motorky se speciálními služebními vozy. Podívejte se, kdo vyhrál.

Ve výbavě mají oprýskané plechovky, ale i pořádně nadupané stroje. A ty to umějí rozjet. Policisté dali dohromady to nejlepší -  čtyři auta a dvě motorky. Na vyřazené přistávací dráze letiště uspořádali závod.

Na 326 metrů dlouhé trati všem natrhla triko třináctistovková motorka. Vyvinula o sedm kilometrů vyšší rychlost než první z aut.

Související obsah

Silnějších vozů mají policisté několik desítek. Využívají je hlavně dopravní policisté. "Je to v podstatě takový vrchol, který může policista u policie řídit," svěřuje se policista Jiří Válek.

Policisté jezdí v Audi A6 a S6, jako policejní využívají i zabavené Audi RS6, které dosahuje rychlosti až 280 km/h. Dálniční hlídky jezdily i v zapůjčeném supersportu BMW i8, naposledy si policie na rok bezplatně půjčila hybridní BMW 745 Le, které umí stovku za 5,1 vteřiny a maximální rychlost mají omezenou na 250 km/h.

Související obsah

V mototýmu postupně dosluhují Yamahy FZ6SA Fazer a FJR1300A, ale dopravní policisté to umí rozbalit i na nových strojích BMW F 800GT a BMW R 1200RT.

A které z těchto stojů se utkaly v závodě?

Hybridní BMW 745 Le a čytřlitrové Audi S6:

Nejnadupanější policejní Škoda Octavia a dálniční Superb:

Yamaha FJR1300A a BMW R 1200RT:

Vyhrála Yamaha, která sice byla na startu nejstarší, ale pořád dokazuje svou sílu... Na další pořadí se podívejte ve videu v úvodu článku.

Video má být prvním ze série, kterými chtějí policisté nahradit akce pro děti. Ty se v posledních letech staly hodně populární, kvůli koronaviru z nich ale letos podle všeho sejde.

Související obsah

Děti ale zajímá mnohem víc než auta. Další on-line policejní dny už se připravují. "Dočkáte se nějakých policejních zvířat, psů, koní. Nebo robotů, vrtulníků a tak dále. Záleží na vás, co si budete přát," vyzývá Jan Čížkovský z policejního prezidia. Přání mohou děti posílat přes sociální sítě nebo mailem.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události