Policie

Policie má nové offroady. K čemu jí jsou auta, která nevynikají rychlostí?

Policie České republiky rozšiřuje flotilu o bytelné offroady. Minulý týden převzala v Průhonicích prvních 12 vozů Toyota Land Cruiser. Proč nakupuje auta určená do těžkého terénu?

Toyota Land Cruiser je jeden z posledních opravdových offroadů ze staré školy. Proč taková auta policie potřebuje? Odpověď zní, že terénní vozy dokážou policejní hlídky dostat bezpečně do míst, kam při službě potřebují, včetně odlehlých horských oblastí. Nové terénní vozy v matně zelené barvě budou sloužit při ochraně vnitřních hranic, využije je cizinecká police v příhraničních oblastech celého Česka.

Minulý týden policie převzala prvních 12 vozů a na základě výběrového řízení si postupně převezme dalších 38 offroadů značky Toyota. Zaplatí za ně necelých 70 milionů korun.

Související obsah

Land Criusery v tendru vyhrály díky kombinaci ceny a užitných vlastností. "Jsme rádi, že Policie ČR je vybavena odpovídající technikou, kterou si k výkonu své náročné služby opravdu zaslouží,“ komentoval přčedání generální ředitel Toyota a Lexus pro ČR Martin Peleška.

Základem robustního offroadu LC 150 je úsporný dieselový agregát o objemu 2,8 litru a výkonu 177 koní ve spojení s šestistupňovou manuální nebo automatickou převodovkou a stálým pohonem 4x4.

Související obsah

Nové Land Cruisery doplní stávající flotilu policejních offroadů. Už na přelomu roku převzala police Toyoty Land Cruiser LC 200, které mají dokonce balistickou a protiminovou ochranu. Vozy v typickém policejním barevném provedení upravené specializovanou firmou SVOS mohou působit v nebezpečném prostředí. Dvě auta mají sloužit v Praze, jejich konkrétní využití ale policie z taktických důvodů tají.

Související obsah

Řada vozů Toyota, převážně s hybridním pohonem, jezdí také ve službách městské policie několika českých měst. Policie ČR má ve vozovém parku i offroady Land Rover Discovery, které jsou určené především do náročného terénu během zahraničních policejních misí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události