Domácí

Řidiči na D1 jsou nepoučitelní. Policisté pokutují hlavně za rychlost

Řidiči, kteří denně projíždějí opravovanými úseky D1, jsou nenapravitelní – řada z nich neustále překračuje povolenou rychlost. Vyplývá to ze statistik úsekového měření za první 3 měsíce letošního roku, které má k dispozici Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).

Mírnější provoz – více hříšníků. Povolenou 80kilometrovou rychlost v některých měřených opravovaných úsecích překročilo až 180 tisíc řidičů měsíčně. Je to v průměru zhruba dvojnásobek oproti předešlým rokům.

"Zhruba 15 až 20 procent řidičů nad 80kilometrovou rychlost, nad 90kilometrovou rychlost už to je ale jen jedno procento projíždějících," řekl Jan Rýdl, mluvčí ŘSD.

Související obsah

Kamery ale změřily i řidiče, kteří se zúženým úsekem řítili místo povolenou osmdesátkou i více než dvojnásobnou rychlostí. Každý hříšník poté musí zaplatit tisícikorunovou pokutu.

"Provoz je zklidněný a úplně v pořádku. Já si myslím, že to je jediná záležitost, která mohla dálnici trošku zprůjezdnit," vyjádřil se pro TV NOVA jeden z řidičů.

Související obsah

Úsekové měření v tuto chvíli probíhá celkem na pěti rozestavěných úsecích, například mezi Velkým Beranovem a Měřínem. Kamery budou v opravovaných úsecích letos měřit rychlost až do podzimního konce dálniční stavební sezóny.

Během loňského měření rychlost překročila průměrně zhruba čtyři procenta projíždějících řidičů – tedy šlo o necelých 55 tisíc šoférů měsíčně v každém měřeném úseku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události