Strážníci

Strážníci si vzali velké sousto! Obří limuzína se ale odtahu nevyhnula

Strážníci si vzali velké sousto! Obří limuzína se ale odtahu nevyhnula
Zdroj: TN.cz

Podle pražských strážníků jde o nejdelší osobní auto, u kterého kdy nařídili odtah. V pondělí totiž centrum Prahy nedobrovolně a nedůstojně opouštěla obří limuzína erotického klubu Darling Cabaret.

Obrovská bílá limuzína s potiskem striptýzových tanečnic na boku je v centru Prahy už dlouhá léta známou "atrakcí". Noční klub sídlící v ulici Ve Smečkách poblíž Václavského náměstí ji využívá pro VIP odvoz hostů a nebo jako pojízdnou či parkující reklamu.

Mnoha lidem je v historickém centru trnem v oku a pondělní výjev je nejspíš potěší. Strážníci se s limuzínou nepárali a nařídili její odtah. "Vozidlo stálo v Dlouhé ulici v záboru a bránilo výkopovým pracím," vysvětluje mluvčí pražské městské policie Irena Seifertová s tím, že místo bylo náležitě označeno dopravními značkami.

Související obsah

Nakládání takového monstra ale dalo odtahovce zabrat - je to zatím nejdelší osobní auto, u kterého strážníci nařizovali odtah. "Řidič odtahového vozidla musí i při takovémto odtahu zajistit, aby nedošlo k poškození vozidla, takže musí mít dobré znalosti, aby věděl, kde vozidlo podložit, aby nedošlo k promáčknutí karoserie. Zadní část vozidla je navíc mnohem lehčí než přední, takže musí zvolit správnou metodu, kde vozidlo podložit. Díky šikovnosti řidiče odtahového vozidla ale není ani tento odtah problém," popisuje mluvčí strážníků.

Provozovateli limuzíny hrozí za přestupek ve správním řízení pokuta do 2.000 korun a bude muset uhradit i náklady na odtah.

Související obsah

Je však velmi pravděpodobné, že se pak limuzína do pražských ulic vrátí. Přes tvrzení kritiků, že "lascivní reklama hyzdí historické centrum," s ní nemohou strážníci ani úřady nic dělat. Většinou totiž neporušuje žádné předpisy a v modrých zónách parkuje s patřičným povolením. V tu chvíli jde formálně o běžné zaparkované vozidlo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Strážníci

Důležité Události