Volkswagen

Koncern VW mění šéfy. Škodovky se přesuny zatím nedotknou

Koncern VW mění šéfy. Škodovky se přesuny zatím nedotknou
Zdroj: Volkswagen

Minulý týden se objevily informace ze zákulisí koncernu Volkswagen o velkých přesunech v nejvyšším managementu jednotlivých automobilek i celé skupiny. Německý magazín Auto Motor und Sport dokonce informoval, že v Česku skončí dosavadní šéf Škodovky Bernhard Maier, který se přesune do čela Porsche. Volkswagen skutečně změny odstartoval, Maiera z rošády ale zatím vynechal.

Ve vedení německé automobilky Volkswagen končí Herbert Diess, který dál zůstane "jen" šéfem celého koncernu. Klíčovou značku VW od července přebírá dosavadní provozní ředitel značky Ralf Brandstätter.

"Předseda představenstva koncernu Volkswagen Herbert Diess, který dosud nesl odpovědnost za obě funkce, tím získá více volnosti pro plnění svých úkolů v roli vedoucího koncernu. V představenstvu koncernu si ponechá celkovou odpovědnost za oblast Volkswagen osobní vozy a za skupinu mainstreamových značek," popisuje tisková zpráva koncernu.

Nepotvrdily se tak informace německého magazínu Auto Motor und Sport, který přišel se zákulisní informací, že značku VW převezme současný šéf Porsche Oliver Bluma. Porsche měl za Bluma řídit předseda představenstva Škody Auto Bernhard Maier, který by se tak z Česka stěhoval zpátky do Německa.

Související obsah

Je ale možné, že rošáda v managementu koncernu ještě neskončila…

Škatulata údajně souvisí s aktuálními problémy se softwarem elektromobilu ID.3 a některých dalších nových modelů. A také s rostoucími nároky při postupné elektrifikaci a digitalizaci modelových řad. "Cílem přijatých změn je umožnit členům vrcholného managementu koncernu a značky ještě intenzivnější zaměření na důležité úkoly v probíhající fázi transformace automobilového průmyslu," vzkazuje koncern.

Volkswagen sám prohlašuje, že se vydává na cestu k bezemisní mobilitě pro všechny a do roku 2025 chce prodat minimálně 1,5 milionu elektromobilů. Kromě elektrifikace bude značka v nadcházejících letech intenzivně rozvíjet také digitalizaci.

Související obsah

Jednapadesátiletý Brandstätter byl provozním ředitelem značky Volkswagen od srpna 2018. "Ralf Brandstätter patří mezi nejzkušenější manažery naší společnosti. V uplynulých dvou letech již úspěšně vedl značku Volkswagen jako její provozní ředitel a na důležité pozici spoluutvářel transformaci značky,“ říká předseda představenstva koncernu Herbert Diess. "Mám proto radost, že Ralf Brandstätter bude nyní po dalekosáhlých strategických rozhodnutích uplynulých let intenzivně urychlovat rozvoj značky jako předseda jejího představenstva."

Brandstätter se u VW vyučil podnikovým zámečníkem a poté studoval ekonomii. V roce 1993 nastoupil do oddělení nákupu VW. Pracoval i ve vedení španělského Seatu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Volkswagen

Důležité Události