Domácí

To tu ještě nebylo! D1 se uzavře v sobotu i v neděli v noci, objížďky nejsou

Během obou nadcházejících víkendových nocí bude dálnice D1 několikrát úplně uzavřena. V opravovaném úseku na Vysočině se totiž začnou stavět dva nové dálniční mosty. Řidiči tak musí počítat se zdržením.

Během sobotní a poprvé i nedělní noci auta a kamiony na D1 vystřídají stavební stroje. Na dvou místech se budou stavět dálniční mosty. Oba mají stát v opravovaném úseku mezi Humpolcem a Koberovicemi.

Nejprve jeřáby nainstalují 10 nových mnohatunových mostních nosníků na 88. kilometru dálnice, pět v každém jízdním směru. Provoz se přitom vždy nejméně na 20 minut zastaví. "Začneme stavět ze soboty na neděli v devět hodin večer, v deset hodin ráno budeme hotoví," uvedl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Jan Rýdl.

To samé se pak bude opakovat i v noci na pondělí, kdy bude těžká technika na 83. kilometru dávat nad dálnici šest nových mostních nosníků, po třech v každém směru. "V noci z neděle na pondělí budou práce kratší, ten most je menší," vysvětlil Rýdl.

Související obsah

Objízdné trasy ani během sobotní ani během nedělní noci nebudou vyznačené, řidiči budou muset zůstat na dálnici a čekat. Veškeré práce by měly skončit v pondělí brzy ráno, aby se omezení nedotklo dopravní špičky.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události