Rally

Je to realita? Neskutečný karambol zmátl tisíce příznivců motorsportu!

Podívejte se na záběry zachycující neuvěřitelné trojné salto během rally závodu. Pusťte si video pod titulkem článku a dívejte se dobře. Teprve pak čtěte dál.

Rally speciál se řítí zatáčkou, dostává se mimo trať, kde zadním kolem nabere kámen a pak předkem vráží do skály. Zvedá se do hrozivé vývrtky a po třech saltech padá zpět na všechny čtyři kola. Halí se do oblaku prachu a vypadá to, že se otřesená posádka probírá ze šoku. A pak to přijde, vůz po neuvěřitelném skoku vystřelí zpět do závodu…

Je tohle možné?

Záběry zveřejněné minulý týden na sociálních sítích udivily a zmátly tisíce lidí. "Neuvěřitelné…úžasné… světový rekord!" hlásaly některé komentáře. Lidé obdivovali schopnosti jezdců rally a jiní se podivovali nad tím, jak mohla posádka přežít: "Naštěstí ztratili jen přední kapotu a ne život… Vsadím se, že kromě nové kapoty, potřebovali i nové kalhoty…"

Související obsah

Mnozí uvěřili, že jde o skutečné zpomalené záběry z reálného závodu. Co vy? Taky jste si mysleli, že jde o skutečnost?

Chyba lávky! Záběry pocházejí z rally simulátoru, tedy počítačové hry s názvem Dirt Rally 2.0. Těm, kteří hru znají, bylo všechno hned jasné podle loga v levém dolním rohu. Také zarytí fanoušci motorsportu nejspíš záhy odhalili, že nejde o realitu. Ale nachytaných byla spousta. I u nás v redakci dost lidí zaváhalo.

Dirt Rally 2.0 je realistická simulace závodů na tratích, které jsou inspirované skutečnými světovými lokacemi. A prostředí i závodní speciály jsou hodně autentické…

Podívejte se na jiné záběry přímo z kabiny jednoho z virtuálních vozů:

Online závod v prostředí hry Dirt Rally uspořádala stáj Paddon Rally Sport z Nového Zélandu. Ta reprezentuje závodníka Haydena Paddona, který posbíral velmi slušné výsledky ve skutečném seriálu WRC a v závodech kategorie S-WRC (WRC-2) dokonce dva roky jezdil i se Škodou Fabií.

Teď ale Paddon neseděl v opravdovém autě, nýbrž za monitorem. Hráči si tak mohli změřit síly s profi jezdcem na virtuální trati.

"Jsme ohromeni reakcí na toto video! Není to skutečné, opravdu ne. Ale nesnažili jsme se nikoho navést, že je to skutečné," reagoval Paddonův tým poté, co se na sociálních sítích vyrojily stovky "napálených" obdivovatelů neuvěřitelného kousku.

Související obsah

Třiatřicetiletý Hayden Paddon v reálných závodech v posledních letech působil ve službách Hyundai. Tovární tým sice opustil, ale podpoře novozélandského zastoupení automobilky se těší dál. I proto svou herní sérii pojmenoval Hyundai Global Rally a zařadil do ní čtyři virtuální závody.

Zmíněné trojné salto se "povedlo" jednomu z online hráčů, který si za svůj kousek od pořadatelů vysloužil i speciální cenu.

Související obsah

A zveřejněné záběry pak na sociálních sítích posloužily jako slušná reklama na zmíněnou hru i na speciální brzdové destičky Winmax, jejichž výrobce ceny ve zmíněných online závodech sponzoruje - Paddon Rally Sport je jejich autorizovaným distributorem na Novém Zélandu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události