Automobilky

Moderní auta nerezaví? Lež! Podívejte se, které modely mají se rzí problém

Moderní auta nerezaví? Lež! Podívejte se, které modely mají se rzí problém
Zdroj: Profimedia

Mají moderní auta lepší ochranu proti korozi? Určitě ano. Ale rozhodně to neznamená, že vůbec nerezaví. Podívejte se, jak dopadlo 38 různých modelů vyrobených v loňském roce v testu švédského magazínu Vi Bilägare.

Voda, sůl, nečistoty a nedostatečná ochrana podvozku nebo některých částí karoserie. To je smrtící kombinace, která vede ke korozi. A platí to i u nových aut. Ukazují to výsledky testu, který pravidelně provádějí experti pro švédský motoristický magazín Vi Bilägare. Jak dopadly modely z roky 2019?

Švédové vzali 38 různých vozů a podrobili je hodně pečlivé kontrole. Zaměřili se na kritická místa, odmontovali různé části karoserie a dokonce použili i endoskop, aby se podívali do jinak nepřístupných dutin automobilů. Ty před tím rok čelily náročným klimatickým podmínkám v severské zemi.

Související obsah

Experti podle výsledků udělují jednotlivým modelům jednu až pět hvězd. V posledním testu na nejhorší úroveň jedné hvězdičky neklesl žádný vůz. I nejhůře hodnocená auta tak dosáhla alespoň na dvě hvězdy.

Nejméně bodů dostaly hned tři modely: Nissan Qashqai, Citroën C4 Cactus a Honda Jazz.

U Nissanu i Hondy byly podle testu málo ochráněné podélné a příčné vzpěry nebo prahy, Japonci obecně mívají problém s nedostatečnou ochranou bočních prahů. U Qashqaie magazín upozornil také na usazování zákeřných nečistot ve spodní části čelního sloupku. Francouzský Citroën doplatil na málo kvalitní galvanizaci plechů, nedostatečnou ochranu některých svárů a špatné těsnění na řadě míst, například kolem kapoty, dveří i víka kufru.

Dvě hvězdy, i když o něco lepší bodové hodnocení vyfasovaly Fordy EcoSport, Focus nebo S-Max, Honda Civic, Kia Stonic, Subaru XV nebo elektrický Nisasan Leaf.

Jen průměrné tři hvězdy mají Škoda Karoq, Dacia Duster, Hyundai i30 Kombi a Ioniq, Jeep Compass, Peugeot 308 SW, Citroën C3 Aircross, Kia Ceed, Opel Grandland, Volkswagen T-Roc a také švédské Volvo u modelů V60 a XC40.

Související obsah

Na čtyři hvězdy dosáhly Audi A4, BMW řady 1, Mercedes-Benz třídy A, VW Golf, Passat a Tiguan, Seat Arona, Lexus LS500h,, Opel Insignia Country Tourer i Renault Mégane Grandtour.

A nejlepší hodnocení si odnesly Audi A6 i A8, Mercedes-Benz třídy S a možná překvapivě i Renault Espace. 
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události