Závod

Nesmlouvavé klání tuk-tuků. Posádky tříkolek závodí jako o život! VIDEO

Bosí se brodí vodou i bahnem, aby vytáhli převrácená vozítka, vyklánějí se do neuvěřitelných pozic, riskují svoje kosti, zuby a při některých karambolech i životy. Závodní týmy v tradičním klání srílanských tuk-tuků to rozhodně nemají snadné. Podívejte se na záběry z drsných závodů.

Kultovní tuk-tuk je nedílnou součástí asijské kultury. Svérázných barevných "taxíků" jsou tamní silnice plné. Na Srí Lance ale neplní jen veřejnou službu, tradičně se tam utkávají v nesmlouvavém  závodě.

Letošního ročníku se účastnilo 237 tříčlenných týmů, které musely zvládnout náročný terén, zpevněné i nezpevněné cesty, přejezdy řek i průjezd rušným městem. Etapy jsou rozdělené do dvou dnů a jezdí se i v noci. Podívejte se sami v úvodním videu…

Samozřejmě jde hlavně o zábavu, ale ze záběrů je patrné, že občas musí sranda stranou. Kříženec motorky, rikšy a tříkolky rozhodně není určený do terénu a v zatáčkách postrádá jakoukoliv stabilitu, takže posádky mají mnohdy co dělat, aby své pekelné stroje ukočírovaly.

Související obsah

Spolujezdci musí vozítka vyvažovat, takže z nich občas visí jako při závodech sajdkár. Dost často musí tuk-tuk popostrčit, vyprostit nebo dokonce vrátit na kola. A některé kotrmelce vypadají hodně nebezpečně. Ostatně pořadatelé předem slibují účastníkům, že vyčerpávající klání pořádně prověří jejich těla i mysl.

Související obsah

Do závodů se může přihlásit každý odvážlivec, kromě rychlosti se soutěží ve zručnosti a také v kreativní výzdobě tuk-tuků. Letos se šampionátu účastnil i první ryze ženský tým.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události