Škoda Auto

Automobilka Škoda mění šéfa! Němec Maier po pěti úspěšných letech končí

Automobilka Škoda mění šéfa! Němec Maier po pěti úspěšných letech končí
Zdroj: Škoda Storyboard

Pět let úspěšně řídil českou značku Škoda, teď ale končí. Dosavadní předseda představenstva Škoda Auto Bernhard Maier opustí dvou funkci k 31. červenci 2020, oznámila automobilka.

Škodovka bude mít nového šéfa. Po téměř pěti letech včele společnosti Škoda Auto opouští pozici předsedy představenstva Bernhard Maier. Jméno jeho nástupce zatím známé není.

Skloňuje se například jméno Martina Jahna, český ekonom a manažer byl v minulosti členem představenstva Škody Auto, prezidentem Sdružení automobilového průmyslu České republiky i místopředsedou vlády pro ekonomiku. Pro Volkswagen už kromě Česka pracoval na vysokých manažerských postech také v Rusku, v Německu a naposledy v Číně.

Nového šéfa by si mělo představenstvo automobilky zvolit při prvním zasedání v srpnu. "Následně bude jméno zveřejněno," uvedla automobilka.

Související obsah

Maier byl povolán do funkce předsedy představenstva v listopadu 2015. Pod jeho vedením Škoda uvedla na trh důležité modely Kodiaq, Karoq, Kamiq a Scala a vyvinula Enyaq iV - první model vyvíjený od počátku pro čistě elektrický pohon.

Maier se soustředil na rozjezd nové strategie opřené o elektromobilitu, digitalizaci a konektivitu, nové služby související s mobilitou a spuštění produktové ofenzívy, o které často mluvil. Značka pod jeho vedením zvýšila dodávky vozů zákazníkům na přibližně 1,3 milionu vozů ročně a dosáhla rekordních hodnot tržeb i provozního zisku.

Další působení německého manažera není jisté. Podle nedávných spekulací se měl vrátit do Německa a v rámci koncernu VW se přesunout do čela automobilky Porsche.

Související obsah

Teď to ale spíš vypadá, že u Volkswagenu končí. Boss celého koncernu Herbert Diess už mu za jeho práci poděkoval.

"Bernhard Maier je jedním z nejzkušenějších manažerů v koncernu Volkswagen. Ve funkci předsedy představenstva společnosti Škoda Auto výrazně přispěl k dalšímu vyprofilování značky. Jeho léta ve společnosti Škoda Auto patří mezi ta nejúspěšnější v celé 125leté historii automobilky. Za to i za téměř dvě desítky mimořádně úspěšných let, nejprve ve společnosti Porsche a poté ve Škoda Auto Bernhardu Maierovi děkuji," vzkázal Diess.

Související obsah

Bernhard Maier v minulosti v Německu pracoval na různých pozicích pro BMW, pak v roce 2001 převzal funkci ředitele společnosti Porsche Deutschland. O devět let později byl jmenován členem představenstva celé automobilky Porsche odpovědným za prodej a marketing. Následně přestoupil do čela Škodovky. V koncernu VW tak působí už 19 let.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události