Přívěsný vozík

Řidič nezvládl vozík. Na D8 dostal hodiny, málem ho převálcoval kamion

Příliš prudký manévr při předjíždění se mohl stát osudným řidiči, který v úterý na dálnici D8 nezvládl jízdu s přívěsným vozíkem. Naložený vozík moc rozdráždil a pak ho nedokázal zkrotit. Jeho auto málem převálcoval kamion. Celou situaci natočila z protisměru policejní hlídka, podívejte se na záběry.

Policisté na ústecké dálnici D8 právě kontrolovali jednoho z řidičů, když se v protisměru odehrálo drama. Celé ho zachytila kamera z policejního auta.

Směrem na Německo se valí několik kamionů, když zpoza jednoho vyjíždí řidič osobáku s připojeným vozíkem. Svůj pokus o předjíždění ale poněkud přehnal.

Do rychlého pruhu vjel moc zhurta, vozík se rozkymácel a řidič už ho nedokázal zkrotit. Na záběrech je dobře vidět, jak se šofér snaží situaci vyrovnat a pak jak už vozík mává z celým autem.

Související obsah

Nakonec se vůz otáčí do protisměru přímo před další přijíždějící kamion. Jeho šofér si problémů před sebou naštěstí včas všiml, zpomalil, bezpečně se vyhnul a dal znamení dalším řidičům za sebou.

"Nebezpečnou situaci, která mohla skončit dopravní nehodou, zaznamenala kamera služebního vozidla na dálnici D8 ve směru do Německa v úterý před polednem. Řidič osobního vozu s naloženým přívěsným vozíkem začal předjíždět, manévr ale nezvládl, přejel několikrát z pruhu do pruhu a zastavil se proti směru jízdy. Ohrozil tak za ním jedoucí vozidla," popsala policejní mluvčí Šárka Poláčková.

Související obsah

Řidič osobáku měl velké štěstí - auto nešlo do vývrtky a vozík ho ani nehodil na svodidla, místo toho vůz v podstatě spořádaně "zaparkoval" do odstavného pruhu.


Související obsah

"Řidič se dopustil několika přestupků - nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, vlastnostem vozidla a nákladu a neměl umístěn nebo upevněn náklad na vozidle tak, aby byla zajištěna stabilita a ovladatelnost vozidla a aby neohrožoval bezpečnost provozu na pozemních komunikacích. Policisté přestupek vyřešili blokovou pokutou na místě," dodala policejní mluvčí.


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události