Domácí

Vnitro koupí tisíce škodovek! Ministerstvo se nejvíce zhlédlo v SUV

Vnitro koupí tisíce škodovek! Ministerstvo se nejvíce zhlédlo v SUV
Zdroj: Škoda Auto

Ministerstvo vnitra pokračuje v obnově svého vozového parku. Pro mladoboleslavskou Škodu to znamená, že v následujících třech letech dodá státu tisíce nových aut.

Nejen policie, ale i hasiči, státní archivy a další státní úřady. Ti všichni se mohou těšit na nová auta, které od Škody nakoupí ministerstvo vnitra. Celkem se jedná o 3294 aut, které automobilka dodá v následujících letech.


Asi největší zastoupení mezi novými auty bude mít modelová řada Kodiaq, kterých se pro vnitro vyrobí 1853. "Spolupráce se Škodou Auto je dlouhodobě na vysoké úrovni, stejně jako kvalita nakoupených vozů. Nesmířil jsem se s tím, že by policisté jezdili v ojetinách a výsledkem je, že policisté mohou zajišťovat bezpečnost v moderních a spolehlivých vozech. V nákupu nových aut proto budeme pokračovat," uvedl ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

Související obsah


Kodiaqy budou mít pohon všech kol a automatickou převodovku DSG. Celkem 193 aut dostane dvoulitrový diesel se 140 kW, zbytek stejně silný benzínový motor. Ministerstvu se zalíbila i Scala, těch je v objednávce 640 s litrovým benzínem o výkonu 85 kW a 801 Fábií rovněž s litrovým benzínem, ale výkonem 70 kW. Kromě hatchbacků se vyrobí i 171 kombíků.


"Většina nasmlouvaných vozidel bude mít speciální výbavu VRZ (výstražné zvukové a rozhlasové zařízení), která je nezbytná pro výkon služby v bezpečnostních složkách státu," uvedla automobilka. Od roku 1993 odebrala státní správa už celkem 19 tisíc škodovek.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události