Škoda Auto

Ve Škodě se bojí hromadného návratu z dovolených. Vrací se tvrdší opatření

Ve Škodě se bojí hromadného návratu z dovolených. Vrací se tvrdší opatření
Zdroj: Škoda Storyboard

V závodech automobilky Škoda končí dvoutýdenní odstávka způsobená celozávodní dovolenou. Firma se obává, že návrat lidí do práce může zvýšit riziko nákazy, proto preventivně opět zavádí tvrdší opatření. Zaměstnancům "doporučuje" nosit roušky.

Škodovka doporučuje svým zaměstnancům, aby po návratu z celozávodní dovolené alespoň týden znovu nosili v práci vlastní roušky nebo už dříve přidělené nanošátky.

"Roušky snižují nebezpečí nákazy především v uzavřených prostorech, zejména kupříkladu na toaletách nebo společných prostorech, kde se zdržuje více lidí současně. Speciálně při návratu z celozávodní dovolené nabádá Škoda Auto své zaměstnance, aby jednoduchými, ale efektivními pravidly chování chránili své zdraví i zdraví svých kolegů," vysvětluje mluvčí automobilky Kamila Biddle.

Zaměstnanci jsou nabádáni, aby si pravidelně dezinfikovali ruce, v celém podniku mají k dispozici dávkovače dezinfekčních prostředků.

Útvarům, které mají možnost smysluplně využívat u svých zaměstnanců práci z domova doporučuje automobilka v prvním týdnu po celozávodní dovolené navýšit množství vzájemně dohodnutého režimu mobilní práce až na 50 procent.

Související obsah

O opatřeních informovala automobilka své zaměstnance už během celozávodní dovolené prostřednictvím SMS. Preventivní kroky, které budou uplatněny ve všech třech českých výrobních závodech v Mladé Boleslavi, Kvasinách a Vrchlabí, mají zabránit řetězovému šíření nákazy, pokud některý zaměstnanec podniku onemocní koronavirem COVID-19.

"Pomocí těchto opatření se dá snížit eventuální riziko nakažení a zabránit možné karanténě," doplňuje Kamila Biddle k režimu, který vedení Škody Auto dohodlo s odboráři.

Ve spolupráci se zdravotnickými partnery nabízí Škoda Auto svým zaměstnancům takzvané PCR-testy. Jsou k dispozici za příslušný poplatek především pro ty zaměstnance, kteří se vrací z rizikových oblastí do České republiky a musí se nechat testovat. Současně je tato možnost dostupná také pro zaměstnance podniku, kteří svou dovolenou trávili v nerizikové oblasti, ale přesto chtějí vyloučit podezření nákazy.

Související obsah

Kdo měl prokazatelně kontakt s nakaženou osobou, nebo sám vykazuje symptomy, je nabádán, aby využil testování zdarma oficiální cestou přes Krajskou hygienickou stanici, nebo svého praktického lékaře.

Škodovka zavedla rozsáhlá preventivní bezpečnostní opatření už po šestitýdenní odstávce vynucené mimořádnými opatřeními a po obnovení výroby 27. dubna. Přesto se nákaze nevyhnula.

Související obsah

Restart provázelo 80 různých hygienických předpisů, přesto se už začátkem května dva zaměstnanci nakazili nemocí Covid-19 a Škodovka musela opatření ještě zpřísnit.

Související obsah

Už před tím byl na koronavirus pozitivně testován i Bohdan Wojnar, jediný Čech v představenstvu automobilky, která patří německému koncernu Volkswagen. A nákaza se v březnu potvrdila i u zaměstnance mladoboleslavského Škoda Parts Center, které je největším skladem originálních dílů pro automobily.

Související obsah

Celozávodní dovolená začala na konci července, automobilka odstávku využila k rozsáhlé údržbě a modernizaci některých provozů. Například v Kvasinách na Rychnovsku přibylo 13 nových robotů v lakovně.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události