Auto

Řidič přeskočil dozadu, řízení převzal spolujezdec. Policii neošálili

Podezřelého muže za volantem si všimli policisté v ulicích Prahy ve středu ráno. Když hlídku uviděl on, začal zmatkovat, ohrožovat kličkováním ostatní, a nakonec z místa řidiče skočill na zadní sedadlo. Ani tento trik mu nevyšel a skončil v poutech.

Pětadvacetiletý řidič má udělených 9 zákazů řízení až do roku 2025. Není proto divu, že se kontrole snažil za každou cenu vyhnout. Když zastavil auto na semaforu, pokusil se skokem na zadní sedadlo policisty zmást. Za volant si sedl spolujezdec. “Oni si přesedli. Já jsem viděl, jak to auto začalo skákat a někdo skočil na zadní sedadlo. Vzadu určitě nikdo neseděl,“ komentuje ve videu ze zákroku jeden z policistů.

Související obsah

Hlídku Pohotovostní motorizované jednotky ale dvojice neošálila. “Dívej, on je vzadu. Řídil ten v brýlích,“ upozorní policista kolegu, aby věděl, na koho se má zaměřit.

“Podezřelý byl na místě zadržen a převezen na policejní služebnu, kde si vyslechl podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi,“ uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Související obsah

Aby toho nebylo málo, u spolujezdce našli policisté menší množství drog. A jelikož i druhý z povedené dvojice má udělený zákaz řízení, auto musela z místa odvézt odtahová služba. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události