Škoda Auto

Škoda odepsala nejlevnější model. Definitivně ho "zabil" nový Enyaq

Škoda odepsala nejlevnější model. Definitivně ho "zabil" nový Enyaq
Zdroj: Škoda Storyboard

Konec výroby benzínové verze Citigo Škodovka definitivně potvrdila už na začátku roku, teď to vypadá, že nejmenší model mladoboleslavské automobilky končí i jako elektromobil. Přednost dostane mnohem větší elektrické SUV Enyaq.

Elektrické miniautíčko Škoda Citigo bylo v Česku vyprodané už v polovině roku, kdy se vyčerpala letošní kvóta 200 tisíc vozů pro tuzemský trh.

Vyprodáno už je po celé Evropě a další šanci už nejmenší Škodovka podle všeho nedostane. "Citigo je mimo hru - co se Evropy týče, jsme vyprodáni. Přímý nástupce tohoto modelu nebude a do budoucna ani nepočítáme s vozem této velikosti," cituje portál Autoforum.cz prodejního a marketingového ředitele Škody Auto Alaina Faveyho.

Související obsah

I když výroba malého elektromobilu určeného do města dává na první pohled smysl, pro Škodovku to byl ztrátový projekt. Kvůli velmi nákladné výrobě na každém prodaném kusu prodělávala. A tak se vedení rozhodlo jednoznačně upřednostnit mnohem větší Enyaq postavený na modulární platformě MEB, kteoru koncern Volkswagen vyvinul speciálně pro větší elektromobily. "Pokud jednou bude existovat verze platformy MEB pro menší auta, pak dorazí i verze od Škody. O takových plánech ale vůbec nic nevím," dodal Favey.

Související obsah

O konci Citigo se spekuluje už dlouho. Nejdřív to odnesla benzínová verze, která se od roku 2011 vyráběla v Bratislavě a v základu stála necelých 200 tisíc korun. Chvíli to sice vypadalo, že se ještě do výroby vrátí, ale na začátku letošního roku Škoda definitivně potvrdila, že benzín musel ustoupit elektrice.

Předprodej prvního sériově vyráběného elektromobilu Citigo-e iV Škoda zahájila před rokem, cenu základní verze stanovila na 429.900 korun a zákazníky lákala i na roční nabíjení zdarma pro prvních 500 zájemců. "Zahájením předobjednávek pro český trh vysíláme jasný vzkaz veřejnosti, že to s eMobilitou myslíme vážně,“ vzkazoval tehdy šéf českého zastoupení Škody Auto Luboš Vlček.

Související obsah

Teď však má automobilka pro elektrickou éru novou vlajkovou loď - tento týden představené, skoro trojnásobně dražší SUV Enyaq. Maličké Citigo tak muselo ustoupit. V nabídce elektrifikovaných modelů tak kromě plně elektrického Enyaqu zůstanou jen plug-in hybridy Superb iV a Octvia iV. Mluví se o tom, že plug-in hybridní verzi časem dostanou i Karoq a Kodiaq.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události