Dacia

Za málo peněz hodně muziky? Tři nové modely Dacie do detailu! VIDEO

Za málo peněz hodně muziky? Tři nové modely Dacie do detailu! VIDEO
Zdroj: Groupe Renault

Jednoduché, prostorné, spolehlivé, robustní, bez zbytečné výbavy a za nepřekonatelnou cenu. S takovými auty slaví úspěch rumunská značka Dacia. Navázat chce s třetí generací modelů Sandero, Sandero Stepway a Logan. "Při stále nízké ceně představují více než dříve nové dostupné modely s nejlepším poměrem hodnota/cena na trhu," slibuje a představuje předělaný design, nové prvky výbavy i změny pod kapotou.

Dacia spouští generační obměnu. Na trh brzy vypustí hned tři modely s řadou inovací: Sandero, Sandero Stepway a Logan.

Navzdory nezměněným vnějším rozměrům jsou o něco modernější, bohatší a víceúčelové, aniž by Dacia ustupovala ze své strategie nabízet jednoduchá a hlavně levná auta.

Všechny tři modely v nové generaci mění platformu a nabízejí vyšší úroveň výbavy, aktivní i pasivní bezpečnosti, nové převodovky a nové pohony včetně dvoupalivového motoru na benzín a LPG.

"Touto novou generací inovuje Dacia tři emblematické modely, tedy třetinu svého sortimentu a celou nabídku v segmentu B. S robustním a současně dynamickým designem, moderní výbavou, platformou CMF a účinnými inovovanými pohony vyvinutými v Alianci, nabízejí nové Sandero, Sandero Stepway a Logan více prostornosti, komfortu, bezpečnosti a potěšení. Odpovídají skutečným potřebám našich zákazníků, a proto jsou ztělesněním DNA Dacie: dostupné vozy za správnou cenu," řekl při představení nové generace modelů ředitel marketingu Dacie Mihai Bordeanu.

Související obsah

Sandero se od roku 2017 stalo symbolem rumunské značky a také bestsellerem - je to nejprodávanější soukromý vůz v Evropě a také nejprodávanější model Dacie s více než 2,1 miliony vozů. Víc než 1,3 milionu vozů z toho připadá na městský crossover Sandero Stepway.


Nové Sandero

Dacia chce mít ze Sandera moderní a robustní hatchback. Dostal výraznější blatníky, celková linie je ale plynulejší díky více skloněnému čelnímu oknu, o centimetr nižší ustupující střeše s anténou u zadního okraje.

Světlá výška podvozku zůstala stejná (133 mm), ale s větším rozchodem kol a vystouplými podběhy se nové Sandero zdá nižší a podsaditější.

Dostalo i nový světelný podpis Dacie ve tvaru Y a modernější LED světlomety, které poskytují lepší viditelnost v noci (+ 37 % do dálky, +9 % do šířky světelného pole).

Prohlédněte si nové Sandero podrobně:

Přepracovaný design zkladních poklic šikovně imituje skutečné hliníkové disky, které jsou až v příplatkové výbavě. Kliky dveří mají kvalitnější design a ergonomičtější tvar. Většina verzí má nyní elektrické ovládání dveří zavazadlového prostoru, které se přesunulo na spodní hranu těchto dveří pro lepší estetiku a praktičnost. Nový tvar dveří a zpětných zrcátek je aerodynamičtější a přispívá ke snížení hluku vydávaného proudícím vzduchem. Palubní deska obsahuje panel potažený textilií a ventilační otvory mají nový tvar.


Nové Sandero Stepway

Městský crossover Dacia od hatchbacku Sandero ještě víc odlišila, je to patrné na první pohled podle specifické žebrované a klenutější kapoty, chromovaného loga Stepway pod mřížkou chladiče a klenutého nárazníku nad mlhovkami. V předním i zadním nárazníku je vložen kryt v barvě kovu, která chrání nárazník před otlučením a poškrábáním.

Související obsah

Sandero Stepway je navrženo s geny crossoveru s vyšší světlou výškou podvozku 174 mm (+ 41 mm oproti Sanderu, zejména vlivem většího průměru pneumatik), podélné střešní lišty s logem, značného rozšíření blatníků a prahů dveří se specifickou strukturou.


Prohlédněte si nové Sandero Stepway podrobně:

Dacia u Sandera Stepway chytře vyřešila podélné střešní lišty: díky klíči uloženému v přihrádce palubní desky a bez složité demontáže se změní na pevný střešní nosič s nosností 80 kg. Zajímavý patentovaný systém je praktický, není potřeba k lištám montovat příčníky.

Stepway v interiéru odlišují provázejí textilní dekorace a oranžové lemování panelů dveří a palubní desky.

Nový Logan

Také rodinný sedan Logan se od 2005 roku stal emblematickým modelem Dacie. Nová generace nabízí zvýšený komfort a rekordní prostornost.

Design je plynulejší díky větší celkové délce o 3,6 cm, delšímu rozvoru kol a většímu vyvážení zadní části. Siluetu zeštíhlují mírně zmenšená boční okna, více skloněné čelní sklo a o centimetr nižší střecha, která vzadu ubíhá a je zakončena anténou u zadního okraje.

I nové Sandero dostalo světelný podpis ve tvaru Y, atraktivnější disky a nový design některých prvků, například dveřních klik.

Logan má být rodinným vozem - prostor pro kolena cestujících vzadu se zvětšil o 42 mm a je jedním z nejlepších na trhu. Sklopný stolek za novými předními sedadly s držákem nápojů lze dle libosti rozložit. Má nastavitelnou délku o 70 mm a přizpůsobí se tak potřebám.

Zavazadlový prostor vyrostl o 18 litrů na 528 litrů, což je o 200 litrů víc než u Nového Sandera. Pro usnadnění manipulace byla nákladová hrana snížena o 19 milimetrů.

Související obsah

Kufr je nově rozvržený: čtyři odnímatelné přepážky lze spolu spojit a rozdělit tak prostor na 4 rozdílné části s proměnlivou velikostí. Organizátor je odnímatelný.

Nový Logan je od základu vybaven centrálním zamykáním, dálkovým odemykáním a otvíráním dveří zavazadlového prostoru pomocí tlačítka na klíči nebo handsfree karty.Zavírání je manuální.

Změny v interiéru

V interiéru všech tří modelů Dacia slibuje skok vpřed ve všech ohledech. Nová palubní deska je ergonomičtější a automobilka používá nové materiály. Nový design dostaly sedačky s lepšími možnostmi seřizování, které se týká i volantu.

Dacia chce být i chytřejší - nabízí nový systém Media Control umožňující ovládat rádio, telefonování a navigaci přímo ze smartphonu umístěného na horní části palubní desky ve speciálním držáku. Tento systém ve výbavě prvních úrovní doplňují Media Display a Media Nav, tentokrát se specifickým displejem na centrální konzoli.

Díky modulární platformě CMF nabízí nová generace zesílenou bezpečnost prostřednictvím 6 airbagů. Nová elektronická soustava umožňila zahrnout i nové asistenty řízení včetně systému AEB (pokročilý nouzový brzdový systém) a eCall.

Nové motory i převodovky

Nové Sandero, Sandero Stepway i Logan jsou lehčí, mají efektivnější aerodynamiku a jsou vybaveny účinnějšími motory. Dostaly novou automatickou převodovku CVT i šestistupňový manuál.

Motory budou výhradně benzínové, k dispozici ale zůstává dvoupalivový úsporný pohon kombinující benzín s LPG.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události