Jízda v protisměru

Zešílel? Řidič najel na dálnici do protisměru, málem zabil celou rodinu!

Tohle se dá pochopit jen stěží. Řidič pickupu s vozíkem sjížděl po přivaděči na dálnici, ale místo toho, aby se zařadil do připojovacího pruhu, najel rovnou do protisměru. Srážce se nedalo vyhnout. Podívejte se na záběry.

Nechápete? Ani my ne… Šílenou nehodu zaznamenaly kamery silničářů na křížení maďarských dálnic M3 a M25 zhruba 120 kilometrů východně od Budapešti. Šestasedmdesátiletý řidič pickupu v pátek 11. září svým šokujícím manévrem způsobil velmi nebezpečnou situaci, která jen se štěstím neskončila tragicky.

Šofér na sjezdu na dálnici M3 začal najednou zatáčet doleva - rovnou do protisměru. Blížilo se k němu několik aut…

Přes zoufalé brzdění se jedno z nich nedokázalo pickupu vyhnout. Není divu, auto s přívěsným vozíkem v tu chvíli zabíralo celou šířku dvouproudé dálnice.

Naštěstí se řidiči přijíždějícího auta povedlo trefit spíš vozík než mohutný pickup. Ve voze s ním seděli 4 děti a další dospělý! Nikomu se naštěstí nic vážného nestalo.

Související obsah

"Na dotyčné křižovatce jsou veškerá opatření - svislé i vodorovné značení. Nájezdy byly jasně navrženy tak, aby řidiči nemuseli pochybovat, kterým směrem se mají vydat," uvádí maďarská společnost pro správu státních silnic Magyar Közút, která video zveřejnila.

Tady není pochyb - šlo o jasnou chybu 67letého šoféra způsobenou totální nepozorností nebo momentálním zatměním mysli.

Na záběrech je dobře vidět, jak silný náraz to byl - pickup se otočil o 180 stupňů, vozík odsvištěl mezi dalšími auty mimo dálnici. Další řidiči naštěstí stihli dobrzdit.

Související obsah

Maďarští silničáři doplňují, že na dálnicích dělají všemožná opatření, aby podobným manévrům předcházeli. "Když už náhodou spletete nájezd nebo výjezd z dálnice, nikdy se neotáčejte ani necouvejte!" upozorňují.

Jak se zachovat, pokud se náhodou dostanete do podobné situace? Čtěte zde:

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Jízda v protisměru

Důležité Události