Hyundai

Malý a levnější dravec od Hyundai se hlásí o slovo. Takhle umí zařvat!

Hyundai vyšle brzy na trh dva ostré sourozence, jejichž vývoj režíruje sportovní divize Hyundai N. První vyrazí omlazený hot hatch i30 N a brzy bude následovat jeho menší a také levnější bráška - nový vysokovýkonný model i20 N. Automobilka na něj zatím láká jen dvojicí fotek a zvukem motoru. I tak to stojí za to, poslechněte si ve videu, jak tenhle prcek dokáže burácet.

Automobilka Hyundai zveřejnila první upoutávku na sportovní hatchback, připravený pro jízdu na závodních okruzích. Nové "enko" vychází ze zcela nové generace modelové řady i20 a nezapře inspiraci soutěžním vozem i20 WRC. Jako ochutnávku blízké budoucnosti automobilka zveřejnila zvuk výfuku nového modelu. 

Stejně jako ostatní modely divize Hyundai N nabídne i nový malý hatchback Hyundai i20 N motor s výjimečnou výkonovou charakteristikou a inovativní techniku. Má mít všechny předpoklady k tomu, aby uspokojil fanoušky rychlé, sportovní jízdy.

Související obsah

Čelní části vozu bude dominovat větší otvor pro přívod vzduchu k přeplňovanému motoru a chlazení brzd. Z profilu umocňují sportovní ambice speciální 18“ kola s matně šedou povrchovou úpravou a brzdové třmeny s logem N.

Drsný vzhled mají podpořit hlavně jedinečné boční prahy a zadní spoiler, který vylepšuje aerodynamické vlastnosti. Závodní DNA potvrzuje také lakování karoserie modrým odstínem Performance Blue, který je k dispozici exkluzivně pro modely Hyundai N. Doplní ho červené ozdobné prvky v interiéru a na přání i dvoubarevné lakování s černou střechou.

Související obsah

Technické detaily zatím automobilka tají, podrobnější informace prý zveřejnění zanedlouho. Nicméně ten zvuk zní ambiciózně a velmi nadějně…

Malý i20 N doplní nabídku vysokovýkonných vozů Hyundai, která v Evropě zahrnuje modely i30 N a i30 Fastback N. Jihokorejská automobilka nedávno vzkázala, že výkonné verze N chystá v nejbližší době i pro další své modely: SUV Kona nebo sedan Elantra určený pro asijské a americké trhy.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Hyundai

Důležité Události