Renault

Renault ukázal nové minidodávky. Z pracantů jsou i auta pro rodiny

Renault ukázal nové minidodávky. Z pracantů jsou i auta pro rodiny
Zdroj: Renault ČR

Rozsáhlejší výbava, snazší boční přístup a v rodinné verzi i elegantní design a vyšší komfort. To jsou hlavní přednosti inovovaných minidodávek o Renaultu. Nový Kangoo by měl dorazit příští rok na jaře, podívejte se, jak bude vypadat.

Renault odhalil novou podobu malých dodávek Kangoo a Express. Obě vyjedou jak jako praktické užitkové vozy, tak jako prostorná auta upravená pro pohodlí rodin.

"Renault svými modely Nové Kangoo a Nový Express opět zahajuje revoluci v segmentu dodávkových vozů a vozů pro podnikání i pro rodinu. Tyto nové modely dokáží odpovědět na různorodost potřeb podnikatelů i soukromníků," Mark Sutcliffe, šéf divize užitkových vozů Alliance Renault–Nissan–Mitsubishi.

Kangoo je velmi dobře známý model, kterého se od roku 1997 prodalo víc než 4 miliony kusů. V nejnovější verzi z něj má být inovativní dodávkový vůz v atletickém a dynamickém stylu.

Nově navržená příď je opatřena chromovanou lištou mezi mřížkou chladiče a předním nárazníkem. Tvarované boky a výrazné blatníky působí honosněji i díky vloženým chromovaným prvkům.

Související obsah

Interiér nabízí horizontální palubní desku s četnými úložnými prostory. Nově navržená sedadla jsou komfortnější a odolnější.

"Nové Kangoo je elegantní a prostorný osobní i užitkový vůz s pěti řádnými místy, který dokonale odpovídá potřebám rodin, včetně aktivně žijících, novým designem, větším komfortem a rozsáhlejší výbavou i novými asistenty řízení. Zachovává si tak všechny důmyslné funkce v oblasti modularity," uvádí automobilka.

S pracovní verzí Kangoo Van hodlá Renault tradičně oslovit hlavně podnikatele, řemeslníky a obchodníky hledající prostorné auto vybavené posledními technologiemi. Nakládání rozměrnějších nákladů má inovace Easy Side Access - konstruktéři úplně odstranili boční B sloupek, takže při nakládání ze strany nic nepřekáží.

Nové Kangoo tak nabízí nejširší boční přístup na trhu, 1416 mm (dvakrát větší než u předchozí verze). "Inovace, obzvlášť praktická v městském prostředí, umožňuje zákazníkovi snadný přístup k nákladu za jakkoli obtížných parkovacích podmínek," popisuje automobilka.

Další vychytávkou je Easy Inside Gallery - vnitřní sklopná zahrádka umožňující převoz dlouhých a objemných předmětů nahoře až nad cestujícími, čímž se uvolňuje prostor u podlahy.

Kangoo Van dostane multimediální systém a nové asistenty řízení včetně digitálního vnitřního zpětného zrcátka Permanent Rear View, které umožňuje skvělou viditelnost dozadu, což je u skříňových vozů velmi praktické. Mezi další novinky patří kontrola stability návěsu a nouzové aktivní brzdění.

Nové Kangoo bude k dispozici ve dvou délkách, s manuální i automatickou převodovkou, v dieselových i benzínových verzích a také jako elektromobil. Užitečný objem je 3,3 až 3,9 m3 ve standardní verzi a 4,2 až 4,9 m3 v dlouhé verzi.

Související obsah

Pracovní i osobní varianta se budou vyrábět ve francouzské továrně Renaultu v Maubeuge. Budou se prodávat v Evropě i na ostatních světových trzích.

Renault zároveň představil i novou verzi ještě o něco menší dodávky Express, která má uspokojit potřeby zákazníků hledajících nejlepší poměr cena/výkon.

Expres je blízkým příbuzným Dacie Dokker, vyrábět se bude v Tangeru v Maroku. Pracovní varianta zamíří na většinu trhů, ale osobní pětimístná verze Expressu je zatím určena jen pro mimoevropské trhy.

Renault chce všechny čtyři inovované vozy začít prodávat od jara 2021.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události